Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՉԺՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Լի Սինվեյին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանից, շնորհավորելով դեսպանին Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունը ստանձնելու առիթով՝ քաղաքապետ Ավինյանն արդյունավետ աշխատանք է մաղթել պատասխանատու գործունեությունում:
Հայ-չինական հարաբերությունների համատեքստում կողմերը կարևորել են գործակցության ընդլայնումը քաղաքների մակարդակում:
Երևանի քաղաքապետը նկատել է, որ Պեկինի հետ ստորագրված համաձայնագիրը լավ հիմք կարող է հանդիսանալ առավել փոխշահավետ ծրագրեր իրագործելու համար, առանձնացրել նաև Ցինդաո քաղաքի հետ հաստատված արդյունավետ համագործակցությունը:
Տիգրան Ավինյանը շնորհակալություն է հայտնել Չինաստանի կառավարության կողմից տեխնիկական աջակցության տարբեր ծրագրերի համար և նշել, որ դրանց շահառուները նաև երևանցիներն են:
Դեսպան Լի Սինվեյն իր հերթին նշել է, որ Հայաստանն ու Չինաստանը լավ գործընկերներ են և շնորհակալություն հայտնել Երևանի քաղաքապետին՝ երկկողմանի հարաբերությունները զարգացնելու գործում մեծ ներդրման համար:

Мэр Еревана принял посла Китайской Народной Республики в Республике Армения
Мэр Еревана Тигран Авинян принял новоназначенного посла Китайской Народной Республики в Республике Армения Ли Синвэя.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата мэрии Еревана, поздравив посла с началом дипломатической миссии в Армении, мэр Авинян пожелал ему плодотворной работы в его ответственной деятельности.
В контексте армяно-китайских отношений стороны подчеркнули важность расширения сотрудничества на уровне городов.
Мэр Еревана отметил, что подписанное с Пекином соглашение может послужить хорошей основой для реализации большего количества взаимовыгодных программ, а также подчеркнул эффективное сотрудничество, налаженное с городом Циндао.
Тигран Авинян выразил благодарность за реализуемые правительством Китая различные программы технической помощи и отметил, что их бенефициарами также являются жители Еревана.
Посол Ли Синвэй, в свою очередь, отметил, что Армения и Китай являются хорошими партнерами, и поблагодарил мэра Еревана за большой вклад в развитие двусторонних отношений.