ՀՀ պաշտպանության նախարարը շրջել է Վաշինգտոնում ընթացող «AUSA» միջազգային ցուցահանդեսի տաղավարներում
Հայասստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վաշինգտոնում «AUSA» միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակում շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է ներկայացված ցուցանմուշներին և հանդիպել ցուցահանդեսին մասնակցող տարբեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։
ՀՀ ՊՆ-ից ավելի վաղ հայտնել էին, որ ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վաշինգտոնում մասնակցել է AUSA միջազգային ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը:

Minister of Defense of Armenia, Suren Papikyan, toured the 2025 AUSA Exposition at the Walter E. Washington Convention Center in Washington, D.C.
Papikyan “toured the pavilions, familiarized himself with the exhibits, and met with representatives of various participating organizations,” the Defense Ministry said in a press release.
The Association of the United States Army (AUSA) Annual Meeting & Exposition is the premier land power exposition and professional development forum that brings together military leaders, industry innovators, policymakers, and international delegations. Attendees gain exclusive insights into U.S. Army priorities, explore cutting-edge technologies, and engage in high-impact networking with key decision-makers.