Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը հանդիպել է Շվեյցարիայի գործընկերոջ հետ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Շվեյցարիայի Համադաշնության արտաքին հարաբերությունների դաշնային դեպարտամենտի ղեկավար Իգնասիո Կասիսի հետ։
Զրուցակիցներն, անդրադառնալով Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև ակտիվ քաղաքական երկխոսությանն, ընդգծել են, որ այն ամուր հիմք է ստեղծում տարբեր հարթակներում փոխգործակցության համար, այդ թվում՝ ԵԱՀԿ-ում Շվեյցարիայի նախագահության շրջանակներում։
Տարածաշրջանային զարգացումների համատեքստում նախարար Միրզոյանը շեշտել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նախաստորագրված խաղաղության համաձայնագրի և հիմնարար սկզբունքների հիման վրա հաղորդակցությունների ապաշրջափակման կարևորությունը։

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan held a meeting with Ignazio Cassis, Head of the Federal Department of Foreign Affairs of Switzerland, during UNGA High-Level Week in New York.
The foreign ministers highlighted that the active political dialogue between the two countries is a solid foundation for partnership in various platforms, including within the framework of Switzerland’s chairmanship at the OSCE, the foreign ministry said in a press release.
“In the context of regional developments, Minister Mirzoyan emphasized the importance of unblocking connections based on the Armenia-Azerbaijan peace agreement that was initialed on August 8 in Washington and fundamental principles,” the foreign ministry said.