Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը հանդիպել է Շվեյցարիայի գործընկերոջ հետ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Շվեյցարիայի Համադաշնության արտաքին հարաբերությունների դաշնային դեպարտամենտի ղեկավար Իգնասիո Կասիսի հետ։
Զրուցակիցներն, անդրադառնալով Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև ակտիվ քաղաքական երկխոսությանն, ընդգծել են, որ այն ամուր հիմք է ստեղծում տարբեր հարթակներում փոխգործակցության համար, այդ թվում՝ ԵԱՀԿ-ում Շվեյցարիայի նախագահության շրջանակներում։
Տարածաշրջանային զարգացումների համատեքստում նախարար Միրզոյանը շեշտել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նախաստորագրված խաղաղության համաձայնագրի և հիմնարար սկզբունքների հիման վրա հաղորդակցությունների ապաշրջափակման կարևորությունը։

Министр иностранных дел Армении встретился со своим коллегой из Швейцарии
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян встретился с главой Федерального департамента иностранных дел Швейцарской Конфедерации Иньяцио Кассисом.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает МИД Республики Армения.
Собеседники, говоря о политическом диалоге между Арменией и Швейцарией, подчеркнули, что он создает прочную основу для сотрудничества на различных площадках, в том числе в рамках швейцарского председательства в ОБСЕ.
В контексте региональных развитий министр Мирзоян подчеркнул важность разблокирования коммуникаций на основе мирного соглашения и основополагающих принципов, подписанных между Арменией и Азербайджаном в Вашингтоне 8 августа.