Հայաստանի և Լիբանանի արտգործնախարարները քննարկել են Մերձավոր Արևելքում զարգացումները
Միավորված ազգերի կազմակերպության Գլխավոր ասամբլեայի 80-րդ նստաշրջանի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Լիբանանի արտաքին գործերի և էմիգրանտների հարցերով նախարար Յուսեֆ Ռաջիի հետ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հայաստանի Արտաքին գործերի նախարարությունից։
Զրուցակիցներն ընդգծել են Հայաստանի և Լիբանանի միջև երկկողմ համագործակցության զարգացման հարցում մեծ պատրաստակամությունը՝ երկու ժողովուրդների միջև ավանդական բարեկամական կապերին համահունչ։
Արարատ Միրզոյանը և Յուսեֆ Ռաջին մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ։ Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին ձեռք բերված համաձայնությունների մանրամասներն՝ ընդգծելով դրանց հիմքում դրված հիմնարար սկզբունքները, ինչպես նաև «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» հաղորդակցությունների կյանքի կոչման միջոցով ընձեռնվելիք նոր հնարավորությունները։

On the sidelines of the 80th session of the UN General Assembly, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Lebanese Foreign Minister Youssef Raji, the Armenian Foreign Ministry said.
Both ministers underscored Armenia and Lebanon's strong commitment to developing bilateral cooperation in line with the traditional friendly ties between their peoples. They also exchanged views on regional developments.
Minister Mirzoyan highlighted the details of the agreements reached on August 8, emphasizing their fundamental principles and the new opportunities offered by the implementation of the ‘Trump Route for International Peace and Prosperity’ (TRIPP) communication programme.