Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով կմեկնի Մադրիդ, Անդորրա Լա Վելլա և Բարսելոնա
Հայաստանի ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով կմեկնի Իսպանիայի Թագավորություն և Անդորրայի Իշխանապետություն: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ գործուղման վերաբերյալ ԱԺ նախագահի կարգադրությունից:
ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով սեպտեմբերի 22-25-ը կգործուղվի Մադրիդ (Իսպանիայի Թագավորություն), սեպտեմբերի 25-27-ը՝ Անդորրա Լա Վելլա (Անդորրայի Իշխանապետություն), իսկ սեպտեմբերի 27-28-ը՝ Բարսելոնա (Իսպանիայի Թագավորություն):
Պատվիրակության կազմում են Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը, Հայաստան–Իսպանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Տաթևիկ Գասպարյանը, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Էմմա Պալյանը:

Делегация во главе со спикером НС Армении с рабочим визитом посетит Мадрид, Андорру-ла-Велью и Барселону
Делегация во главе со спикером Национального Собрания Армении Аленом Симоняном с рабочим визитом посетит Королевство Испания и Княжество Андорра.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на решение спикера НС, парламентская делегация 22–25 сентября посетит с рабочим визитом Мадрид (Королевство Испания), 25–27 сентября — Андорру-ла-Велью (Княжество Андорра) и 27–28 сентября — Барселону (Королевство Испания).
В состав делегации входят председатель Постоянной комиссии Национального Собрания по внешним связям Саркис Ханданян, руководитель группы дружбы Армения-Испания Татевик Гаспарян и депутат от фракции «Гражданский договор» НС Эмма Палян.