ՀՀ ԱԳ նախարարը հանդիպել է Միջազգային քրեական դատարանի նախագահի և գլխավոր քարտուղարի հետ
Հաագայում սեպտեմբերի 17-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Միջազգային քրեական դատարանի նախագահ Տոմոկո Ականեի և գլխավոր քարտուղար Օսվալդո Ջավալա Գիլերի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ի և ՄՔԴ-ի միջև փոխգործակցության, միջազգային իրավունքի նորմերի պահպանմանն ու օրենքի գերակայության ապահովմանն ուղղված միջազգային ջանքերում ներգրավվածության հարցերի շուրջ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հռոմի Կանոնադրության դրույթներին համապատասխան ազգային օրենսդրության կատարելագործման մասով տարվող աշխատանքներին, ինչպես նաև կարողությունների զարգացման նպատակով առկա հնարավորություններին։

FM Mirzoyan meets with President and Registrar of International Criminal Court
On September 17, in The Hague, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan had a meeting with President of the International Criminal Court Tomoko Akane and the Court’s Registrar Osvaldo Zavala Giler, the foreign ministry said.
The interlocutors exchanged views on cooperation between Armenia and the ICC, as well as on engagement in international efforts aimed at upholding international law and ensuring the rule of law.
During the meeting the ongoing work to improve national legislation in accordance with the provisions of the Rome Statute, as well as the existing opportunities for capacity building were also touched upon.