ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնացը Փարիզում հանդիպում է անցկացրել Զելենսկու հետ
ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆը Փարիզում հանդիպում է անցկացրել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու հետ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է «ՌԲԿ-Ուկրաինա»-ն։
«Զելենսկին գնացել է Ուիթքոֆի հետ հանդիպման։ Այս պահի դրությամբ այն արդեն ավարտվել է»,- լրագրողներին հայտնել է Զելենսկու ներկայացուցիչ Սերգեյ Նիկիֆորովը։
Զելենսկի-Ուիթքոֆ բանակցություններից այլ մանրամասներ չեն հաղորդվել։
Փարիզում ընթանում է «կամեցողների կոալիցիայի» հանդիպումը, որին կարճ ժամանակով միացել էր նաև Ուիթքոֆը։
Ավելի վաղ Փարիզում Ուիթքոֆի հետ հանդիպել էին նաև Ուկրաինայի ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Ռուստեմ Ումերովը և Զելենսկու գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Երմակը. նրանք քննարկել են Ուկրաինայի համար անվտանգության երաշխիքների գործնական իրականացումը։
Ուկրաինային աջակցելու նպատակով Փարիզի Ելիսեյան պալատում մեկնարկել է «կամեցողների կոալիցիայի» երկրների հանդիպումը, որին մասնակցում են ավելի քան 30 երկրների և կառավարությունների ղեկավարներ։

Спецпредставитель президента США провел в Париже встречу с президентом Украины
Спецпредставитель президента США Стив Уиткофф встретился в Париже с президентом Украины Владимиром Зеленским. Как передает Арменпресс, об этом сообщило РБК-Украина.
«Зеленский отправился на встречу с Уиткоффом. На данный момент встреча уже завершена», — сообщил журналистам представитель Зеленского Сергей Никифоров.
Других подробностей переговоров Зеленского и Уиткоффа не сообщается.
В Париже проходит встреча «коалиции желающих», к которой на короткое время присоединился и Уиткофф.
Ранее с Уиткоффом в Париже также встречались секретарь Совета национальной безопасности и обороны Украины Рустем Умеров и руководитель офиса президента Андрей Ермак. Они обсудили практическую реализацию гарантий безопасности Украины.
В Елисейском дворце в Париже проходит встреча стран «Коалиции желающих» поддержать Украину, в которой принимают участие главы более 30 государств и правительств.