Հայաստանի և Կիպրոսի ԱԳ նախարարները հեռախոսազրույց են անցկացրել
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կիպրոսի ԱԳ նախարար Կոնստանտինոս Կոմբոսի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Արտաքին գործերի նախարարությունից՝ ներկայացնելով հեռախոսազրույցի մանրամասները։
Նշվում է, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային հարցերի:
«Նախարար Միրզոյանը, շնորհակալություն հայտնելով Կիպրոսի կողմից արտահայտված աջակցող դիրքորոշման համար, ներկայացրել է Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռքբերված հիմնական պայմանավորվածությունները»,-նշել է ԱԳ նախարարությունը։
Գերատեսչության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Հայաստանի և Կիպրոսի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման շուրջ՝ հաշվի առնելով մյուս տարվա առաջին կեսին ԵՄ խորհրդում Կիպրոսի նախագահությունը:
Հաղորդվում է, որ Արարատ Միրզոյանն ու Կինստատինոս Կոմբոսն անդրադարձ են կատարել նաև երկկողմ  օրակարգին:

Министры иностранных дел Армении и Кипра провели телефонный разговор
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Кипра Константиносом Комбосом.
Как передает Арменпресс, об этом  сообщают из Министерства иностранных дел, приводя подробности телефонного разговора.
Отмечается, что в ходе телефонного разговора собеседники затронули региональные проблемы.
«Министр Мирзоян, выразив благодарность за выраженную Кипром позицию поддержки, представил основные договоренности, достигнутые в Вашингтоне в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном», — отметили в МИД РА.
Согласно заявлению МИД, министры иностранных дел Армении и Кипра обменялись мнениями по вопросам углубления партнёрства Армения-ЕС с учётом председательства Кипра в Совете ЕС в первой половине следующего года.