Ֆրանսիայի և Բրազիլիայի նախագահները հեռախոսազրույցում քննարկել են ԱՄՆ մաքսատուրքերի հարցը
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնն ու Բրազիլիայի նախագահ Լուիս Ինասիո Լուլա դա Սիլվան հեռախոսազրույցում քննարկել են ԱՄՆ-ի մաքսատուրքերը և Մերկոսուր-Եվրամիություն առևտրային համաձայնագիրը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Reuters–ը՝ հղում անելով Բրազիլիայի կառավարության հայտարարությանը:
Բրազիլիայի նախագահն իր դժգոհությունն է արտահայտել բրազիլական ապրանքների վրա մաքսատուրքերի սահմանման առնչությամբ: Երկու երկրների նախագահները հանձնառություն են ստանձնել մինչև տարեվերջ ավարտել Հարավային Ամերիկայի երկրների ընդհանուր շուկայի (Մերկոսուր) և ԵՄ-ի միջև երկար սպասված համաձայնագրի շուրջ բանակցությունները:

Президенты Франции и Бразилии обсудили в телефонном разговоре пошлины США
Президент Франции Эммануэль Макрон и президент Бразилии Луис Инасиу Лула да Силва обсудили в телефонном разговоре тарифы США и торговое соглашение между МЕРКОСУР и Европейским союзом.
Как передает агентство «Арменпресс», об этом сообщило агентство Reuters со ссылкой на правительство Бразилии.
Президент Бразилии выразил недовольство введением пошлин на бразильские товары. Президенты двух стран пообещали завершить переговоры по долгожданному соглашению между Общим рынком стран Южной Америки (МЕРКОСУР) и ЕС до конца года.