Շիրակի մարզում շարունակվում են դպրոցների հիմնանորոգման աշխատանքները
Շիրակի մարզում շարունակվում են դպրոցների հիմնանորոգման աշխատանքները: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանի հանձնարարությամբ ստեղծված քաղաքաշինական ծրագրերի վերահսկողության մշտադիտարկման աշխատանքային խումբը շարունակում է շրջայցերը մարզի դպրոցներ, որոնք պետական միջոցներով են կառուցվում, նորոգվում և հիմնանորոգվում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին մարզպետի աշխատակազմից, մարզպետի տեղակալ Արտուշ Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ պատասխանատուները դիտարկել են «Գյումրու Օյունջյան միջնակարգ դպրոց-վարժարանում» իրականացվող վերանորոգման աշխատանքների ընթացքը։ Շինաշխատանքների համար պետությունը հատկացրել է 200 մլն 500 հազար դրամ գումար։ Աշխատանքային խումբը հետևել է նաև Ախուրյանի թիվ 2 և Կառնուտի դպրոցներում իրականացվող նորոգման աշխատանքներին։ «Ախուրյանի թիվ 2 հիմնական դպրոցի» վերանորոգման ծրագրի արժեքը կազմել է 71 մլն 139 հազար դրամ։ 154 մլն դրամ գումար էլ պետությունը նախատեսել է «Կառնուտի միջնակարգ դպրոցի» վերանորոգման նպատակին։
Բոլոր դպրոցների վերանորոգման աշխատանքներն իրականացվում են Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի պատվիրատվությամբ։

Ремонтные работы в школах Ширакской области продолжаются
Как передает Арменпресс, рабочая группа по мониторингу программ городского развития, созданная по распоряжению губернатора Ширака Давида Арушаняна, продолжает мониторинг школ региона, которые строятся, ремонтируются и капитально ремонтируются за счет государственных средств.
Ответственные лица во главе с заместителем губернатора Артушем Ованнисяном ознакомились с ходом ремонтных работ, проводимых в Гюмрийской средней школе-колледже имени Оюнджяна. На строительство государство выделило 200 миллионов 500 тысяч драмов. Рабочая группа также проконтролировала ход ремонтных работ в школах № 2 Ахуряна и Карнута.  Стоимость проекта ремонта «Ахурянской начальной школы № 2» составила 71 миллион 139 тысяч драмов. Государство также выделило 154 миллиона драмов на ремонт «Карнутской средней школы».