Պաշտպանության փոխնախարարը հանդիպել է ռազմական բժիշկ շրջանավարտներին
Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռազմական բժիշկ շրջանավարտներին հանդիպել և առաջին սպայական կոչումը ստանալու կապակցությամբ շնորհավորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից:
Պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի է ունեցել նաև նորընծա լեյտենանտների հետագա ծառայության վայրերի ընտրության ու սպայական պաշտոնների նշանակման վիճակահանությունը։ Ռազմական բժիշկները, սահմանված կանոնակարգի համաձայն, ընտրել են այն զորամասերը, որտեղ անցկացնելու են առաջիկա զինվորական ծառայությունը:
Շնորհավորելով համապատասխան զորամասերում ծառայության նշանակվելու առթիվ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը սպաներին մաղթել է բարի և անվտանգ ծառայություն։

Замминистра обороны Армении встретился с выпускниками-военными врачами
Заместитель министра обороны Республики Армения Арман Саргсян встретился с выпускниками Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци и поздравил их с получением первого офицерского звания.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, б административном комплексе Министерства обороны также состоялась жеребьевка для определения мест дальнейшей службы новоиспеченных лейтенантов и присвоения им офицерских должностей. Военные врачи, в соответствии с установленным регламентом, выбрали воинские части, в которых они будут проходить предстоящую военную службу.
Поздравив офицеров с назначением в соответствующие воинские части, заместитель министра обороны Республики Армения Арман Саргсян пожелал им хорошей и безопасной службы.