Սևանա լճում տրվել է առագաստանավային սպորտի Հայաստանի գավաթի մրցաշարի մեկնարկը
2025 թվականի հուլիսի 25-27-ին «ԴԻ ԷԼ ԷՖ ԳՐՈՒՊ» ՍՊԸ-ն և «Winds of Armenia» առագաստանավային ակումբը Սևանա լճում կազմակերպել են առագաստանավային սպորտի  Հայաստանի գավաթի մրցաշարի առաջին փուլը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Գեղարքունիքի մարզպետի աշխատակազմից, մրցաշարի առաջին փուլի արդյունքներով հաղթող են ճանաչվել  «Skolkovo Sailing Team 3», «Marlin», «Black Swan» թիմերը։
Մրցաշարի երկրորդ փուլը կկայանա այս տարվա օգոստոսի 15-17-ին, կրկին Սևանա լճի ափին՝ «Նոյ Լենդ Ռեզորթ»-ի տարածքում։
Մրցանակային ֆոնդ ը կազմում է  7 միլիոն  դրամ։
Առագաստանավային սպորտի Հայաստանի գավաթի հաղթողը ձեռք կբերի  իրավունք՝ մասնակցելու սեպտեմբերին կայանալիք  բաց առաջնությանը՝ առանց մեկնարկային վճարի։
Իսկ սեպտեմբերի 11-14-ը կայանալու է Հայաստանի բաց առաջնությունը J/70 դասում, որտեղ տարբեր երկրներից մասնակցելու է մինչև 20 պատվիրակություն։

На озере Севан стартовал Кубок Армении по парусному спорту
Компания «DLF GROUP» и парусный клуб «Winds of Armenia» 25–27 июля 2025 года организовали на озере Севан первый этап Кубка Армении по парусному спорту.
Как сообщили «Арменпресс» в администрации губернатора Гегаркуника, победителями первого этапа турнира стали команды «Skolkovo Sailing Team 3», «Marlin» и «Black Swan».
Второй этап турнира пройдет 15–17 августа этого года, также на берегу озера Севан, на территории курорта «Noy Land Resort».
Призовой фонд составляет 7 миллионов драмов.
Победитель Кубка Армении по парусному спорту получит право участвовать в открытом чемпионате, который состоится в сентябре, без стартового взноса.
А с 11 по 14 сентября пройдёт Открытый чемпионат Армении в классе J/70, в котором примут участие до 20 делегаций из разных стран.