Գեղարքունիքի մարզի բռնցքամարտիկները արծաթե մեդալներ են նվաճել Եվրոպայի կրտսեր տարիքի պատանիների առաջնությունում
Հայաստանի Հանրապետության բռնցքամարտի կրտսեր տարիքի պատանիների հավաքականի կազմում Գեղարքունիքի մարզը ներկայացնող բռնցքամարտիկները արծաթ մեդալներով են հայրենիք վերադարձել Սերբիայում կայացած Եվրոպայի առաջնությունից։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Գեղարքունիքի մարզի բռնցքամարտի ֆեդերացիային նախագահ Գևորգ Սարգսյանը, միջազգային մրցաշարում պատվո երկրորդ աստիճանին կանգնել են Սևանի մարզադպրոցի սան, 51 կիլոգրամ քաշային Կարինե Դալլաքյանը և Մարտունու մարզադպրոցի սան, 36 կիլոգրամ քաշային Էլեն Բարսեղյանը։
«Մինչ եզրափակիչ հասնելը մեր կրտսեր տարիքի բռնցքամարտիկները երկուական հրաշալի մենամարտեր անցկացրին՝ թողնելով հիանալի տպավորություն ու դրսևորելով հաղթանակի հասնելու կամք ու ձգտում։ Ամեն դեպքում, երկու արծաթե մեդալն էլ մենք համարում ենք լուրջ նվաճում ու լիահույս ենք, որ Կարինե Դալլաքյանն ու Էլեն Բարսեղյանը դեռ մեզ կշարունակեն հիացնել իրենց նորանոր հաղթանակներով»,-նշեց Գևորգ Սարգսյանը։

Боксёры из Гегаркуникской области Армении завоевали серебряные медали на юношеском чемпионате Европы
Боксёры, представляющие в составе юношеской сборной Республики Армения по боксу Гегаркуникскую область РА, вернулись домой с серебряными медалями с прошедшего в Сербии чемпионата Европы.
Как сообщил агентству «Арменпресс» президент Федерации бокса Гегаркуникской области Геворг Саргсян, второе место на международном турнире заняли воспитанница Севанской спортивной школы Карине Даллакян в весовой категории 51 килограмм и воспитанница Мартунийской спортивной школы Элен Барсегян в весовой категории 36 килограмм.
«Прежде чем выйти в финал, наши юниорки провели два замечательных поединка, оставив о себе прекрасное впечатление и продемонстрировав волю и стремление к победе. В любом случае, мы считаем обе серебряные медали серьёзным достижением и надеемся, что Карине Даллакян и Элен Барсегян продолжат радовать нас новыми победами», — отметил Геворг Саргсян.