Ռուսաստանը Հնդկաստանը համարում է կարևոր գործընկեր ռազմական և ռազմատեխնիկական ոլորտներում
Հնդկաստանը Ռուսաստանի կարևոր ռազմավարական գործընկերն է ռազմական և ռազմատեխնիկական ոլորտներում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ՌԴ պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովը Հնդկաստանի պաշտպանության նախարար Ռաջնաթ Սինգհի հետ կայացած հանդիպման ժամանակ։
«Հնդկաստանը մեզ համար բացառիկ կարևոր ռազմավարական գործընկեր է, ավանդական բարեկամ, այդ թվում՝ գործընկեր ռազմական և ռազմատեխնիկական ոլորտներում», - Բելոուսովի խոսքերն է մեջբերում «Ինտերֆաքս» գործակալությունը։
Սկսելով բանակցությունները՝ նա անկեղծ ցավակցություն է հայտնել Ահմեդաբադի օդանավակայանում ինքնաթիռի վթարի կապակցությամբ՝ խնդրելով կարեկցության և աջակցության խոսքեր փոխանցել զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին։
Բելոուսովը նաև շնորհակալություն է հայտնել իր գործընկերոջը Հայրենական մեծ պատերազմում տարած Հաղթանակի 80-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին հնդկական պատվիրակության մասնակցության համար։
Երկու երկրների ռազմական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպումը տեղի է ունեցել Չինաստանի Ցինդաո քաղաքում, որտեղ հունիսի 26-ին ավելի վաղ անցկացվել է Շանհայի համագործակցության կազմակերպության անդամ երկրների պաշտպանության նախարարների հանդիպումը։

Россия считает Индию важным партнером в военной и военно-технической сферах
Индия для России - важный стратегический партнер в военной и военно-технической сферах. Как сообщает “Арменпресс”, это заявил министр обороны России Андрей Белоусов на встрече с министром обороны Индии Раджнатхом Сингхом.
“Индия для нас - исключительно важный стратегический партнёр, традиционный друг, в том числе - партнёр в военной и военно-технической сферах”, - “Интерфакс”цитирует Белоусова.
Андрей Белоусов выразил искренние соболезнования в связи с авиакатастрофой в аэропорту Ахмадабада, попросив передать слова сочувствия и поддержки родным и близким погибших.
Белоусов также поблагодарил коллегу за участие индийской делегации в торжественных мероприятиях, посвященных 80-летию Победы в Великой Отечественной войне.
Встреча глав военных ведомств двух стран состоялась в китайском городе Циндао, где ранее 26 июня прошла встреча министров обороны государств - членов Шанхайской организации сотрудничества.