ՀՀ վարչապետն ընդունել է Վրաստանի ՆԳ նախարարին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Գելա Գելաձեին: Վարչապետը ողջունել է նրա այցը Հայաստան և շնորհավորել պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու առիթով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ պարոն Գելաձեի պաշտոնավարման ընթացքում երկու երկրների իրավապահ մարմինների համագործակցությունն առավել ակտիվ և արդյունավետ կլինի: Երկրի ղեկավարը շեշտել է, որ այդ նպատակով ՀՀ Կառավարությունը կներդնի բոլոր ջանքերը:
Գելա Գելաձեն շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և վարչապետ Փաշինյանին փոխանցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի ջերմ ողջույնները: Վրաստանի ՆԳ նախարարը կարևորել է երկու երկրների միջև դարավոր բարեկամությունն ու կուռ համագործակցությունը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովման:
Մանրամասներ են ներկայացվել Հայաստանի և Վրաստանի ՆԳ նախարարների քննարկումների վերաբերյալ: Տեղեկացվել է, որ քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանն ու ընդհանուր մարտահրավերներին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել միգրացիայի ոլորտում փոխգործակցությանը, հանցավորության և ապօրինի թմրամիջոցների շրջանառության դեմ պայքարում համատեղ քայլերին ու նոր ստորագրվելիք փաստաթղթերի նախագծերին:

Prime Minister Nikol Pashinyan met with Georgia’s Minister of Internal Affairs, Gela Geladze.
Pashinyan welcomed Geladze’s visit to Armenia and congratulated him on assuming office, according to a press release from the Prime Minister’s Office.
Prime Minister Pashinyan expressed hope that cooperation between the law enforcement agencies of the two countries would be as active and effective as possible during Geladze’s tenure. He noted that the Armenian government would make every effort to support this goal.
Minister Geladze thanked the Prime Minister for the warm reception and conveyed greetings from Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze. He emphasized the importance of the centuries-old friendship and strong cooperation between the two nations in promoting regional peace and stability.
Details of the discussions between the Armenian and Georgian interior ministers were shared. It was reported that the parties discussed issues related to bilateral cooperation and shared challenges.
Topics included partnership in the field of migration, joint efforts to combat crime and drug trafficking, and upcoming agreements to be signed.