ՀՀ վարչապետն ընդունել է Վրաստանի ՆԳ նախարարին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Գելա Գելաձեին: Վարչապետը ողջունել է նրա այցը Հայաստան և շնորհավորել պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու առիթով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ պարոն Գելաձեի պաշտոնավարման ընթացքում երկու երկրների իրավապահ մարմինների համագործակցությունն առավել ակտիվ և արդյունավետ կլինի: Երկրի ղեկավարը շեշտել է, որ այդ նպատակով ՀՀ Կառավարությունը կներդնի բոլոր ջանքերը:
Գելա Գելաձեն շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և վարչապետ Փաշինյանին փոխանցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի ջերմ ողջույնները: Վրաստանի ՆԳ նախարարը կարևորել է երկու երկրների միջև դարավոր բարեկամությունն ու կուռ համագործակցությունը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովման:
Մանրամասներ են ներկայացվել Հայաստանի և Վրաստանի ՆԳ նախարարների քննարկումների վերաբերյալ: Տեղեկացվել է, որ քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանն ու ընդհանուր մարտահրավերներին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել միգրացիայի ոլորտում փոխգործակցությանը, հանցավորության և ապօրինի թմրամիջոցների շրջանառության դեմ պայքարում համատեղ քայլերին ու նոր ստորագրվելիք փաստաթղթերի նախագծերին:

Премьер-министр Армении принял министра внутренних дел Грузии
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял министра внутренних дел Грузии Гелу Геладзе. Премьер-министр приветствовал его визит в Армению и поздравил с назначением на ответственную должность.
Как передает “Арменпресс”, в Аппарате премьер-министра сообщили, что Никол Пашинян выразил надежду, что в период пребывания г-на Геладзе на посту сотрудничество между правоохранительными органами двух стран будет более активным и эффективным. Глава государства подчеркнул, что правительство Республики Армения приложит для этого все усилия.
Гела Геладзе поблагодарил за прием и передал премьер-министру Пашиняну теплые приветствия от премьер-министра Грузии Ираклия Кобахидзе. Министр внутренних дел Грузии подчеркнул важность многовековой дружбы и прочного сотрудничества между двумя странами в целях обеспечения мира и стабильности в регионе.
Были представлены подробности обсуждений министров внутренних дел Армении и Грузии. Обсуждались вопросы, касающиеся двустороннего сотрудничества и общих вызовов. Речь шла о сотрудничестве в сфере миграции, о совместных мерах по борьбе с преступностью и незаконным оборотом наркотиков и о проектах документов к подписанию.