Վարչապետն այցելել է Ստամբուլի Ս․ Աստվածածին աթոռանիստ մայր եկեղեցի
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ստամբուլում այցելել և մոմ է վառել Ստամբուլի Ս. Աստվածածին աթոռանիստ մայր եկեղեցում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետը կատարած այցի մասին համապատասխան տեսանյութ է հրապարակել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Մոմ վառեցի Ստամբուլի Ս. Աստվածածին աթոռանիստ մայր եկեղեցում»,-գրել է Փաշինյանը։
Ավելի վաղ, վարչապետ Փաշինյանը Ստամբուլում հանդիպում էր ունեցել նաև Թուրքիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը Թուրքիա է այցելել հունիսի 20-ին։ ՀՀ վարչապետը հունիսի 20-ին հանդիպում կունենա Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։
Վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում են նաև ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը, ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը և ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացում ՀՀ հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը։

Премьер-министр Пашинян посетил в Стамбуле Кафедральный Собор Пресвятой Богородицы
Премьер-министр Армении Никол Пашинян посетил в Стамбуле Кафедральный Собор Пресвятой Богородицы и зажег там свечу.
Как сообщает Арменпресс, премьер-министр опубликовал на своей странице в Facebook видеозапись своего визита.
«Я зажег свечу в соборе Пресвятой Богородицы в Стамбуле», — написал Пашинян.
Ранее премьер-министр Пашинян также провел в Стамбуле встречу с представителями армянской общины Турции.
Делегация во главе с премьер-министром Николом Пашиняном посетила Турцию 20 июня. Премьер-министр Армении проведет встречу с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.
В состав делегации во главе с премьер-министром также входят министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, заместитель министра иностранных дел Ваан Костанян и заместитель председателя Национального Собрания Республики Армения, специальный представитель Республики Армения по нормализации отношений между Арменией и Турцией Рубен Рубинян.