Մարիա Զախարովան արձագանքել է Ադրբեջան-ՆԱՏՕ ակտիվացող համագործակցությանը
Ռուսաստանի Դաշնության Արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, անդրադառնալով Ադրբեջան-ՆԱՏՕ ակտիվացող համագործակցությանը վերաբերող հարցին, հայտարարել է, որ ՆԱՏՕ-ն Հարավային Կովկասի անվտանգության համար ոչ մի լավ բան չի բերում։
«Արմենպրես»-ի թղթակցի փոխանցմամբ՝ մանրամասնելով թեման՝ ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչը նշել է, որ ՆԱՏՕ-ի նպատակը տարածաշրջանն ապակայունացնելն է։
«Հույս ունենք, որ թե՛ Բաքվում, թե՛ Երևանում հասկանում են ինչպես մեր հիմնավոր անհանգստությունը, այնպես էլ ամբողջությամբ գնահատում են ռիսկերն այդ համագործակցության խորացման հետևանքների մասին»,– ընդհանրացրել է Զախարովան։

Мария Захарова отреагировала на активизацию сотрудничества Азербайджана и НАТО
Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, касаясь вопроса активизации сотрудничества Азербайджана и НАТО, заявила, что НАТО не несет ничего хорошего для безопасности Южного Кавказа.
Как сообщает корреспондент «Арменпресс», развивая тему, в ходе еженедельного брифинга, официальный представитель МИД РФ отметила, что цель НАТО — дестабилизация региона.
«Мы надеемся, что и Баку, и Ереван понимают нашу обоснованную обеспокоенность и в полной мере оценивают риски последствий углубления этого сотрудничества», — резюмировала Захарова.