Դատախազությունն ԱԺ-ին միջնորդել է համաձայնություն տալ Սեյրան Օհանյանի և Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն
Հայաստանի Հանրապետության դատախազությունը միջնորդագրեր է ուղարկել Ազգային ժողով՝ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Սեյրան Օհանյանի և Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին։
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ դատախազությունից։
Սեյրան Օհանյանին վերաբերող միջնորդագրի համաձայն՝ Օհանյանը տարբեր տարիների ներկայացրած հայտարարագրում թաքցրել է իրեն պատկանող գույքը, մասնավորապես Դրախտիկ համայնքում գտնվող հողատարածքը և դրա վրա ինքնակամ կառուցված առանձնատունը։
Արծվիկ Մինասյանին վերաբերող միջնորդագրի համաձայն՝ նույն գործով Արծվիկ Մինասյանը չարաշահել է իր իշխանական կամ ծառայողական լիազորությունները։

Prosecutor-General Anna Vardapetyan has officially asked parliament to approve the initiation of criminal proceedings against two Members of Parliament.
The motion filed to parliament by prosecutors pertains to Hayastan faction MPs Seyran Ohanyan and Artsvik Minasyan.
According to prosecutors, Ohanyan, a former defense minister, allegedly unlawfully acquired plot of land and built a house in the village of Drakhtik near Lake Sevan, an area designated as a nature reserve.
Minasyan, a former minister of environment, is accused of abuse of power for allegedly greenlighting Ohanyan's illegal acquisition of the land while in office as Cabinet minister.