Դատախազությունն ԱԺ-ին միջնորդել է համաձայնություն տալ Սեյրան Օհանյանի և Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն
Հայաստանի Հանրապետության դատախազությունը միջնորդագրեր է ուղարկել Ազգային ժողով՝ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Սեյրան Օհանյանի և Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին։
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ դատախազությունից։
Սեյրան Օհանյանին վերաբերող միջնորդագրի համաձայն՝ Օհանյանը տարբեր տարիների ներկայացրած հայտարարագրում թաքցրել է իրեն պատկանող գույքը, մասնավորապես Դրախտիկ համայնքում գտնվող հողատարածքը և դրա վրա ինքնակամ կառուցված առանձնատունը։
Արծվիկ Մինասյանին վերաբերող միջնորդագրի համաձայն՝ նույն գործով Արծվիկ Մինասյանը չարաշահել է իր իշխանական կամ ծառայողական լիազորությունները։

Прокуратура направила ходатайства в НС о согласии на возбуждение уголовного преследования в отношении Сейрана Оганяна и Арцвика Минасяна
Прокуратура Республики Армения направила ходатайства в Национальное Собрание о даче согласия на возбуждение уголовного преследования в отношении депутатов фракции «Армения» Сейрана Оганяна и Арцвика Минасяна.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе прокуратуры, согласно ходатайству в отношении Сейрана Оганяна, в декларациях, поданных в разные годы, последний скрыл принадлежащее ему имущество, в частности земельный участок, расположенный в общине Драхтик, и построенный на нем без разрешения частный дом.