Ստամբուլում տեղի կունենա երկու եռակողմ հանդիպում. ԶԼՄ-ներ
Ստամբուլում մայիսի 16-ին նախատեսված է երկու եռակողմ հանդիպում՝ ՌԴ-Ուկրաինա-Թուրքիա և Ուկրաինա-ԱՄՆ-Թուրքիա։ Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և Թուրքիայի պատվիրակությունների մասնակցությամբ բանակցությունները կսկսվեն տեղական ժամանակով ժամը 12:30-ին (Երևանի ժամանակով՝ 13:30-ին)։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում են Reuters, AFP և «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունները՝ հղում անելով Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության աղբյուրներին։
Մինչ այդ՝ տեղական ժամանակով ժամը 10:45-ին (Երևանի ժամանակով՝ 11:45-ին) ուկրաինական պատվիրակությունը կհանդիպի Թուրքիայի և ԱՄՆ-ի ներկայացուցիչների հետ։
Երկու հանդիպումներն էլ կկայանան Դոլմաբահչե պալատում։
Ավելի վաղ ռուսական պատվիրակության ղեկավար Վլադիմիր Մեդինսկին հայտարարել էր, որ Ուկրաինայի ներկայացուցիչներին կսպասի տեղական ժամանակով ժամը 10:00-ից։

В Стамбуле состоятся две трехсторонние встречи: СМИ
16 мая в Стамбуле пройдут две трехсторонние встречи: Россия-Украина-Турция и Украина-США-Турция. Переговоры с участием делегаций России, Украины и Турции начнутся в 12:30 по местному времени (13:30 по ереванскому времени).
Как передает «Арменпресс», об этом сообщают агентства Reuters, AFP и «РИА Новости» со ссылкой на источники в МИД Турции.
До этого в 10:45 по местному времени (11:45 по ереванскому времени) украинская делегация встретится с представителями Турции и США.
Обе встречи пройдут во дворце Долмабахче.
Ранее глава российской делегации Владимир Мединский сообщил, что будет ждать украинских представителей с 10:00 по местному времени.