Վարչապետը տիկնոջ հետ ներկա է գտնվել Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 100-ամյակին նվիրված համերգին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ, և Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ներկա են գտնվել Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 100-ամյակին նվիրված համերգին, որով բացվել է հոբելյանական համերգների շարքը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, համերգի հատուկ հյուրն է եղել աշխարհահռչկա դաշնակահար Յուջա Վանգը. նա հանդես է եկել Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ:
Տարվա ընթացքում նախատեսվում են համերգներ այլ հռչակավոր երաժիշտ կատարողների և դիրիժորների մասնակցությամբ, ինչպես նաև հյուրախաղեր մարզերում և արտերկրում։

Премьер-министр с супругой присутствовал на концерте, посвященном 100-летию Национального филармонического оркестра Армении
Премьер-министр Армении Никол Пашинян с супругой Анной Акопян и президент  Армении Ваагн Хачатурян присутствовали на концерте, посвященном 100-летию Национального филармонического оркестра Армении, которым открылся цикл юбилейных концертов.
Как передает Арменпресс, со ссылкой на сообщение пресс-службы премьер-министра, специальным гостем концерта была всемирно известная пианистка Юджа Ванг. Дирижировал Эдуард Топчян.