Դոնալդ Թրամփը հնարավոր է համարում մայիսի 15-ին Ստամբուլ մեկնելը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ մտածում է մայիսի 15-ին Ստամբուլ թռչելու հնարավորության մասին, որտեղ նույն օրը նախատեսվում է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի ներկայացուցիչների հանդիպումը։
«Կարծում եմ՝ երկու առաջնորդներն էլ (Ռուսաստանի և Ուկրաինայի - խմբ.) պետք է այնտեղ լինեն։ Մտածել եմ այնտեղ թռչելու մասին։ Չգիտեմ՝ հինգշաբթի օրը որտեղ կլինեմ, այնքան շատ հանդիպումներ ունեմ, բայց մտածում եմ այնտեղ թռչելու մասին։ Կարծում եմ՝ դա հնարավոր է», - ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին Թրամփն ասել է Սպիտակ տանը լրագրողների հետ հանդիպմանը։
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն առաջարկել էր Ուկրաինային վերսկսել ուղիղ բանակցությունները Ստամբուլում մայիսի 15-ին առանց որևէ նախապայմանի։
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին իր հերթին հայտարարել էր, որ մայիսի 12-ից ակնկալում է հրադադար Ռուսաստանի կողմից և անձամբ կսպասի Վլադիմիր Պուտինին՝ մայիսի 15-ին Թուրքիայում բանակցությունների համար։

Президент США раздумывает о возможности прилететь в Стамбул на встречу России и Украины
Президент США Дональд Трамп сообщил, что раздумывает над тем, чтобы полететь в Стамбул в четверг, где в тот же день может пройти встреча представителей РФ и Украины.
"Я полагаю, что там должны присутствовать оба лидера (РФ и Украины - ред.). Я думал о том, чтобы полететь туда. Я не знаю, где я буду в четверг, у меня так много встреч, но я думал о том, чтобы действительно полететь туда. Думаю, такая возможность есть", – как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, сказал президент США журналистам в Белом доме.
Трамп также отметил, что не стоит "недооценивать" соответствующую встречу.
"Я не знаю, где буду находиться в данный конкретный момент. Я буду где-то на Ближнем Востоке, но я бы полетел туда, если бы подумал, что это будет полезно", – добавил он.