Հնդկաստանի կողմից Պակիստանում թիրախներին հասցված հարվածների հետևանքով 70 զինյալ է զոհվել. NDTV
Հնդկաստանի կողմից Պակիստանում գտնվող ինը թիրախներին հասցված 24 հրթիռային հարվածների հետևանքով զոհվել է շուրջ 70 զինյալ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է հնդկական NDTV հեռուստաալիքը՝ հղում անելով կառավարությունում իր աղբյուրներին։
«Ավելի քան 60 ահաբեկիչ վիրավորվել է ինը թիրախներում», - հավելում է NDTV-ն։
Հաղորդվում է, որ թիրախավորված օբյեկտներն ահաբեկչական գործունեության կենտրոն էին հանդիսանում, և ճշգրիտ հարվածների միջոցով թիրախավորվել են «Լաշքար է Թայբա» և «Ջաիշ է Մոհամմադ» ահաբեկչական խմբավորումների հետ կապված ճամբարները։
«Աղբյուրները հաղորդում են, որ հակահարվածը զգալիորեն վատթարացրել է այս ահաբեկչական խմբավորումների գործառնական հնարավորությունները», - նշում է լրատվամիջոցը։
«Սինդուր գործողությունը», ինչպես Հնդկաստանն անվանում է Պակիստանի վրա հարվածները, երկրի պատասխանն է ապրիլի 22-ին Պահալգամում 26 մարդու կյանք խլած ահաբեկչական հարձակմանը, որի մեջ Նյու Դելին մեղադրում է Իսլամաբադին։
Պակիստանում Հնդկաստանի հարվածներից զոհվել է 26 քաղաքացիական անձ, վիրավորվել՝ 46-ը, իսկ Հնդկաստանում Պակիստանի պատասխան հարվածներից զոհվել է 10 խաղաղ բնակիչ, վիրավորվել՝ 48-ը։

В результате ударов Индии по целям в Пакистане погибли 70 боевиков: NTTV
Индия нанесла 24 ракетных удара по девяти целям в Пакистане, в результате чего погибло около 70 боевиков. Как передает Арменпресс, об этом сообщил индийский телеканал NDTV со ссылкой на правительственные источники.
«При ударах Индии по Пакистану погибли по меньшей мере 70 боевиков», - сообщил телеканал.
Объектами нападения стали центры террористической активности, а точечные удары были нанесены по лагерям, связанным с террористическими группировками «Лашкар-э-Тайба» и «Джайш-е-Мухаммад».
Канал отметил, что согласно источникам, контратака существенно ухудшила оперативные возможности этих террористических группировок.
Операция Индии «Синдур» - удары по Пакистану, является ответом страны на террористический акт 22 апреля в Пахалгаме, в результате которого погибли 26 человек, и в котором Нью-Дели обвиняет Исламабад.
По последним данным, в результате индийских ударов по Пакистану погибли 26 человек, 46 получили ранения, в результате ответных ударов Пакистана по Индии погибли 10 человек, 48 получили ранения.