Սպիտակ տունն արդյունավետ է որակել Թրամփ-Զելենսկի հանդիպումը
Սպիտակ տունը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը արդյունավետ քննարկում է ունեցել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկիի հետ՝ Վատիկանում Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի հուղարկավորության արարողությունից առաջ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է «Ուկրինֆորմ»-ը՝ հղում կատարելով Սպիտակ տան հաղորդակցության տնօրեն Սթիվեն Չունգի հայտարարությանը։
Նա նաև հաղորդել է, որ Թրամփն ու Զելենսկին պայմանավորվել են Հռոմի պապի հուղարկավորության արարողությունից հետո շարունակել բանակցությունները։
Սպիտակ տան հաղորդակցության տնօրենը նշել է, որ Զելենսկիի և Թրամփի միջև ավելի վաղ տեղի ունեցած հանդիպումը Հռոմի Սուրբ Պետրոսի տաճարում տևել է մոտ 15 րոպե։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հանդիպել է Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ։
Երկու առաջնորդներն էլ գտնվում են Հռոմում, որտեղ մասնակցում են Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի հուղարկավորությանը։

Белый дом оценил встречу Трампа и Зеленского как продуктивную
Белый дом объявил, что президент США Дональд Трамп провел продуктивную беседу с президентом Украины Владимиром Зеленским перед церемонией похорон Папы Франциска в Ватикане.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Укринформ со ссылкой на заявление директора по коммуникациям Белого дома Стивена Чанга.
Он также сообщил, что Трамп и Зеленский договорились продолжить переговоры после похорон Папы Римского.
Директор по коммуникациям Белого дома отметил, что предыдущая встреча Зеленского и Трампа в соборе Святого Петра в Риме длилась около 15 минут.
Ранее сообщалось, что президент Украины Владимир Зеленский встретился с президентом США Дональдом Трампом.