Ուկրաինան և Ռուսաստանը նոր հարվածներ են փոխանակել. կան զոհեր և վիրավորներ
Ուկրաինան և Ռուսաստանը հայտարարել են միմյանց նոր հարվածներ հասցնելու մասին։ Ուկրաինական կողմում կա 4 զոհ, Ռուսաստանում՝ 1: Հարվածների հետևանքով կան նաև վիրավորներ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ BBC-ի ռուսական ծառայությունը հաղորդում է, որ ռուսական ուժերը հարվածային անօդաչու թռչող սարքերով հերթական անգամ գրոհել են Խարկովը։ Ըստ քաղաքապետ Իգոր Տերեխովի՝ փլուզված շենքի փլատակներից փրկարարները դուրս են բերել չորրորդ զոհի մարմինը։ Եվս 35 մարդ վիրավորվել է։ Փլատակներում կարող են էլի մարդիկ լինել։
Տեղական իշխանությունները հաղորդել են, որ Խարկովին ԱԹՍ-ների վեց հարված է հասցվել, կան մեծ ավերածություններ, վնասվել է 30 բազմահարկ շենք։
Զապորոժիեի մարզում ռուսական ԱԹՍ-ների հարվածից 1 մարդ վիրավորվել է։ Կիևի մարզում նույնպես 1 մարդ է վիրավորվել, մի քանի մեքենաներ՝ այրվել։ Իսկ Դնեպրում 3 մարդ է վիրավորվել ռուսական հարվածներից, բռնկվել են հրդեհներ, վնասվել են վարչական շենքեր։
Իր հերթին, Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդում է, որ հակաօդային պաշտպանության համակարգերը ապրիլի 3-ի գիշերը և ապրիլի 4-ի առավոտյան խոցել են ուկրաինական 107 ինքնաթիռային տիպի ԱԹՍ Կուրսկի, Օռլովի, Լիպեցկի, Կալուգայի, Ռոստովի, Մոսկվայի, Բրյանսկի մարզերում և մի շարք այլ տարածաշրջաններում։
Բրյանսկի իշխանությունները հայտնել են, որ ուկրաինական ԱԹՍ-ների հարվածների հետևանքով բեկորային վնասվածքներից զոհվել է 1  բնակիչ, 1 մարդ վիրավորվել է։
Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը հայտնել է, որ ՀՕՊ համակարգերը հետ են մղել ԱԹՍ-ի հարձակումը ՌԴ մայրաքաղաքի վրա։ Բեկորների ընկնելու վայրում աշխատում են արտակարգ ծառայությունների մասնագետները։
Ավելի վաղ «Ռոսավիացիա»-ն հայտնել էր, որ Մոսկվայի երեք օդանավակայաններում՝ «Վնուկովո», «Դոմոդեդովո» և «Ժուկովսկի», թռիչքների ժամանակավոր սահմանափակումներ են մտցվել։

Украина и Россия продолжают наносить взаимные удары: есть жертвы и раненые
Украина и Россия объявили о новых взаимных ударах. Потери с украинской стороны составили 4 человека, с российской - 1 человек. Есть и раненые.
Как передает Арменпресс, Русская служба BBC сообщает, что российские войска в очередной раз атаковали Харьков с использованием ударных беспилотников. По словам мэра Игоря Терехова, спасатели извлекли тело четвертого погибшего из-под завалов рухнувшего здания. 35 человек получили ранения. Под завалами все еще могут находиться люди.
Местные власти сообщили, что по Харькову били шесть беспилотников, произошли масштабные разрушения, повреждено 30 многоэтажных домов.
Один человек пострадал в результате удара российского беспилотника в Запорожской области. В Киевской области также пострадал один человек, сгорело несколько автомобилей. В Днепре в результате российских ударов пострадали 3 человека, возникли пожары и были повреждены административные здания.
Министерство обороны России сообщило, что в ночь с 3 на 4 апреля на территории Курской, Орловской, Липецкой, Калужской, Ростовской, Московской, Брянской областей и ряда других регионов средствами ПВО было сбито 107 украинских БПЛА самолетного типа.
Власти Брянска сообщили, что в результате ударов украинских беспилотников погиб один житель, еще один  получил осколочные ранения.
Мэр Москвы Сергей Собянин сообщил, что системы ПВО отразили атаку беспилотника на российскую столицу. На месте падения обломков работают экстренные службы.
Ранее Росавиация сообщила о введении временных ограничений на полеты в трех московских аэропортах: Внуково, Домодедово и Жуковский.