Դեսպան Գևորգյանն Ուրուգվայի փոխնախագահին է ներկայացրել Հարավային Կովկասում խաղաղությանն ուղղված Հայաստանի ջանքերը
Ուրուգվայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Մարիամ Գևորգյանը հանդիպում է ունեցել երկրի փոխնախագահ, Գլխավոր ասամբլեայի և Սենատորների պալատի նախագահ Կարոլինա Կոսսեի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես հայտնում է Ուրուգվայում ՀՀ դեսպանությունը, հանդիպման ընթացքում դեսպան Գևորգյանը շնորհավորել է փոխնախագահ Կոսսեին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել իր հետագա գործունեության ընթացքում:
«Զրուցակիցներն անդրադարձել են երկու երկրների միջև բարեկամական կապերի և խորհրդարանական համագործակցության ամրապնդման հնարավորություններին, կարևորել ուրուգվայահայ համայնքի դերակատարությունը»,-նշված է դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ զրույցի շրջանակներում դեսպան Գևորգյանն Ուրուգվայի փոխնախագահին է ներկայացրել հարավկովկասյան տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման ուղղությամբ Հայաստանի գործադրած հետևողական ջանքերը:

Посол Геворкян представила вице-президенту Уругвая усилия Армении, направленные на достижение мира на Южном Кавказе
Посол Республики Армения в Уругвае Мариам Геворкян встретилась с вице-президентом страны, председателем Генеральной Ассамблеи и Палаты сенаторов Каролиной Коссе.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает посольство Армении в Уругвае. Посол Геворкян поздравила вице-президента Коссе со вступлением в должность, и пожелала ей успехов в дальнейшей деятельности.
"Собеседницы обсудили возможности укрепления дружеских связей и парламентского сотрудничества между двумя странами, а также подчеркнули роль армянской общины Уругвая”, - говорится в сообщении посольства.
Посол Геворкян представила вице-президенту Уругвая последовательные усилия Армении по установлению мира и стабильности в регионе Южного Кавказа.