ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը հանդիպել է Իսպանիայի նախարարների խորհրդի արտաքին և գլոբալ հարաբերությունների գծով պետքարտուղարի հետ
«Ռաիսինա երկխոսություն 2025» համաժողովի շրջանակներում Նյու Դելիում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը մարտի 18-ին հանդիպել է Իսպանիայի նախարարների խորհրդի արտաքին և գլոբալ հարաբերությունների գծով պետքարտուղար Դիեգո Մարտինես Բելիոյի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ օրակարգին առնչվող մի շարք հարցեր։
Նախարարի տեղակալը ներկայացրել է նաև «Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին» համաձայնագրի տեքստի վերջնական փոխհամաձայնեցման շուրջ միջազգային դերակատարների կողմից դրական անդրադարձերը և կարևորել վստահության վերականգնման մեխանիզմների առկայությունը տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության հաստատման համատեքստում։

Замглавы МИД Армении провел встречу с госсекретарем по международным и глобальным вопросам МИД Испании
Заместитель министра иностранных дел Республики Армения Ваан Костанян, находящийся в Нью-Дели в рамках конференции «Диалог Райсина 2025», 18 марта провел встречу с государственным секретарем по международным и глобальным вопросам министерства иностранных дел, ЕС и сотрудничества Королевства Испания Диего Мартинесом Белио.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, собеседники обсудили ряд вопросов двусторонней повестки.
Заместитель министра также представил положительную реакцию международных акторов относительно окончательного согласования текста «Соглашения об установлении мира и межгосударственных отношений между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой» и подчеркнул важность механизмов укрепления доверия в контексте установления долгосрочного мира в регионе.