Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության համաձայնագրի ստորագրումը վճռական քայլ կլինի Հարավային Կովկասի կայունության ուղղությամբ. Քսավյե Բետել
Լյուքսեմբուրգի փոխվարչապետ, արտաքին գործերի և արտաքին առևտրի նախարար Քսավյե Բետելը, ողջունելով Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև  խաղաղության համաձայնագրի տեքստի համաձայնեցումը, կարծիք է հայտնել, որ դրա ստորագրումը վճռական քայլ կլինի երկու երկրների միջև հարաբերությունների լիարժեք կարգավորման ու տարածաշրջանի կայունության ուղղությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասված է Լյուքսեմբուրգի արտաքին գործերի նախարարության X-ի միկրոբլոգում արված գրառման մեջ։
«Լյուքսեմբուրգը ողջունում է և՛ Հայաստանի, և՛ Ադրբեջանի հայտարարությունները երկրների միջև խաղաղության համաձայնագրի կնքման վերաբերյալ։
Խաղաղության համաձայնագրի արագ ստորագրումը վճռական քայլ կլինի երկու երկրների միջև հարաբերությունների լիարժեք կարգավորման և տարածաշրջանի կայունության ուղղությամբ»,-իր գրառման մեջ նշել է Քսավյե Բետելը։

Подписание мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном станет решающим шагом на пути к стабильности Южного Кавказа - Ксавье Беттель
Вице-премьер, министр иностранных дел и внешней торговли Люксембурга Ксавье Беттель, приветствуя согласование текста мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном, выразил мнение, что его подписание станет решающим шагом на пути к полному урегулированию отношений между двумя странами и стабильности в регионе.
Как передает Арменпресс, об этом говорится в сообщении в микроблоге X МИД Люксембурга.
«Люксембург приветствует заявления как Армении, так и Азербайджана относительно заключения мирного соглашения между странами.
Скорейшее подписание мирного соглашения станет решающим шагом в направлении полного урегулирования отношений между двумя странами и стабильности региона», - заявил Ксавье Беттель в своем посте.