Հայաստանի ԱԳՆ-ն շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Ազգային օրվա և Ազատագրման օրվա առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Ազգային օրվա և Ազատագրման օրվա առթիվ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է Հայաստանի ԱԳ նախարարության X-ի միկրոբլոգում տարածված գրառման  մեջ։
«Ջերմ շնորհավորանքներ ու բարեմաղթանքներ ենք հղում բարեկամ Քուվեյթի Պետությանը՝ Ազգային օրվա և Ազատագրման օրվա կապակցությամբ։
Մենք անհամբեր սպասում ենք մեր ժողովուրդների միջև պատմական փոխգործակցության, աշխարհագրական հարևանության և փոխադարձ հարգանքի ամուր հիմքի վրա կառուցված համագործակցության խորացմանը»,-ասված է ԱԳ նախարարության գրառման մեջ:

МИД Армении направил поздравительное послание по случаю Национального праздника и Дня освобождения Государства Кувейт
Министерство иностранных дел Республики Армения направило поздравительное послание по случаю Национального праздника и Дня освобождения Государства Кувейт.
Как передает Арменпресс, об этом говорится в сообщении, размещенном в микроблоге МИД Армении.
“Наши самые теплые поздравления и наилучшие пожелания дружественному Государству Кувейт по случаю Национального праздника и Дня освобождения”.
Рассчитываем на углубление сотрудничества между нашими народами, построенного на прочной основе исторического взаимодействия, географической близости и взаимного уважения”, - говорится в послании МИД.