Սա իսկապես տխուր է. Ֆրանսիայի դեսպանը մեկնաբանել է Ադրբեջանում BBC-ի գրասենյակի փակումը
Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Բուայոնը ափսոսանք է հայտնել BBC News-ի ադրբեջանական գրասենյակի փակման առնչությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Ադրբեջանում Ֆրանիսայի դեսպանը նշել է X-ի իր միկրոբլոգում կատարած գրառման մեջ:
«BBC-ի կողմից ադրբեջաներեն ծառայությունների մատուցումը հարգանքի և հետաքրքրության նշան էր ադրբեջանական ժողովրդի և մշակույթի նկատմամբ։ Սա իսկապես տխուր է։ Ֆրանսիան գիտի, թե ինչով է պարտական BBC-ին»,-գրել է Անն Բուայոն:
Օրեր առաջ Ադրբեջանի կառավարությունը կարգադրել էր դադարեցնել BBC News–ի ադրբեջանական ծառայության աշխատանքը: BBC-ի հաղորդագրությունում նշվել էր, որ պարտադրված որոշում են կայացրել փակել գրասենյակն Ադրբեջանում՝ այդ երկրի Արտաքին գործերի նախարարության բանավոր հրահանգից հետո:

Это действительно печально. Посол Франции прокомментировала закрытие офиса BBC в Азербайджане
Посол Франции в Азербайджане Анн Буайон выразила сожаление в связи с закрытием азербайджанского офиса BBC News.
Как передает Арменпресс, об этом посол Франции в Азербайджане сообщила в своем посте в микроблоге X.
«Предоставление BBC услуг на азербайджанском языке было знаком уважения и интереса к азербайджанскому народу и культуре. Это действительно печально. Франция знает, чем она обязана BBC», — написала Энн Буайон.
Несколько дней назад правительство Азербайджана распорядилось закрыть азербайджанскую службу BBC News. В своем заявлении BBC заявила, что приняла вынужденное решение закрыть свой офис в Азербайджане после устного распоряжения МИД страны.