Սա իսկապես տխուր է. Ֆրանսիայի դեսպանը մեկնաբանել է Ադրբեջանում BBC-ի գրասենյակի փակումը
Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Բուայոնը ափսոսանք է հայտնել BBC News-ի ադրբեջանական գրասենյակի փակման առնչությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Ադրբեջանում Ֆրանիսայի դեսպանը նշել է X-ի իր միկրոբլոգում կատարած գրառման մեջ:
«BBC-ի կողմից ադրբեջաներեն ծառայությունների մատուցումը հարգանքի և հետաքրքրության նշան էր ադրբեջանական ժողովրդի և մշակույթի նկատմամբ։ Սա իսկապես տխուր է։ Ֆրանսիան գիտի, թե ինչով է պարտական BBC-ին»,-գրել է Անն Բուայոն:
Օրեր առաջ Ադրբեջանի կառավարությունը կարգադրել էր դադարեցնել BBC News–ի ադրբեջանական ծառայության աշխատանքը: BBC-ի հաղորդագրությունում նշվել էր, որ պարտադրված որոշում են կայացրել փակել գրասենյակն Ադրբեջանում՝ այդ երկրի Արտաքին գործերի նախարարության բանավոր հրահանգից հետո:

French Ambassador to Azerbaijan Anne Boillon has expressed regret over Baku’s decision to suspend the BBC Azerbaijani operations.
Azerbaijan’s Foreign Ministry on Thursday ordered the suspension of BBC News' Azerbaijani service, which operated in the country since 1994.
“The BBC's provision of services in Azerbaijani [language] was a sign of respect and interest in the Azerbaijani people and culture. This is truly sad. France knows what it owes the BBC,” French Ambassador to Azerbaijan Anne Boillon said in a post on X, commenting on the suspension.
The BBC said in a statement on Thursday that it had made the "reluctant decision" to close its office in the country after receiving a verbal instruction from the Azerbaijani Ministry of Foreign Affairs.