ՀՀ վարչապետը Ֆրանսիայի հայ համայնքի հետ հանդիպմանն անդրադարձել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության գործընթացին
ՀՀ վարչապետը Ֆրանսիայի հայ համայնքի հետ հանդիպմանն անդրադարձել  է Ադրբեջանի հետ խաղաղության գործընթացին
Փարիզում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի առկա մարտահրավերները, հաղթահարմանն ուղղված՝ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող քայլերը, «Իրական Հայաստան» ռազմավարության հիմնական ուղղությունները, ինչպես նաև Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները։
Վարչապետը ներկայացրել է Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև բազմոլորտ համագործակցության խորացման հնարավորությունները, անդրադարձել Ադրբեջանի հետ խաղաղության գործընթացին և տարածաշրջանային անվտանգության հարցերին։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել է նաև հանդիպման մասնակիցների հարցերին՝ ներկայացնելով ՀՀ կառավարության մոտեցումները և ծրագրերը տարբեր ոլորտներում։

На встрече с армянской общиной Франции премьер-министр Армении затронул тему мирного процесса с Азербайджаном
В Париже состоялась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна с представителями армянской общины Франции.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз аппарата премьер-министра РА, в ходе встречи были обсуждены текущие проблемы Армении, шаги, предпринимаемые правительством РА для их преодоления, основные направления стратегии «Реальная Армения», а также перспективы развития отношений Армения-Диаспора.
Премьер-министр представил возможности углубления многосекторального сотрудничества между Арменией и Францией, коснулся мирного процесса с Азербайджаном и вопросов региональной безопасности.
Премьер-министр Никол Пашинян также ответил на вопросы участников встречи, представив подходы и программы правительства РА в различных сферах.