Խոնարհումս մեր բանակի բոլոր անմահացած քաջերի հիշատակին. ԱԺ նախագահի շնորհավորանքը՝ ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 33-րդ տարեդարձի առթիվ
Խոնարհումս մեր բանակի բոլոր անմահացած քաջերի հիշատակին. ԱԺ նախագահի շնորհավորանքը՝ ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 33-րդ  տարեդարձի առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 33-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչության տարածած հաղորդագրության մեջ։
ԱԺ նախագահի ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է․
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, պարոնայք սպաներ և, իհարկե, մեր շատ սիրելի զինծառայողներ,
Շնորհավորում եմ բոլորիս Հայաստանի Հանրապետության բանակի 33-րդ տարեդարձի առթիվ:
ՀՀ զինված ուժերի ստեղծումից ի վեր մեր բանակը բախվել է տարբեր մարտահրավերների և այժմ էլ անցնում է կայացման ու բարեփոխումների ճանապարհով: Ճիշտ է, դա այդքան էլ հեշտ չէ, բայց մեր իշխանությունն արել ու անում է ամեն ինչ, որպեսզի Հայաստանն ունենա ժամանակակից, ուժեղ և մարտունակ բանակ, որը կդառնա մեր պետության անկախության, անվտանգության և ինքնիշխանության երաշխավորն ու պաշտպանը:
Առանձնահատուկ շնորհակալություն եմ հայտնում այս պահին մեր սահմաններին կանգնած բոլոր զինծառայողներին, որոնց շնորհիվ մենք կարողանում ենք հանգիստ ապրել ու արարել մեր երկրում: Ցանկանում եմ նրանց բարի ծառայություն՝ խաղաղ երկնքի տակ:
Խոնարհումս մեր բանակի բոլոր անմահացած քաջերի հիշատակին, որոնց շնորհիվ Հայաստանի Հանրապետությունը կանգուն է:

Преклоняюсь перед памятью храбрецов нашей армии, обретших бессмертие. Поздравление Председателя НС по случаю 33-й годовщины образования Вооруженных Сил РА
Спикер Национального Собрания Республики Армения Ален Симонян направил поздравительное послание по случаю 33-й годовщины образования Вооруженных Сил Республики Армения.
Как передает Арменпресс, об этом говорится в заявлении Управления по связям с общественностью и коммуникациям Национального Собрания Республики Армения.
В послании спикера НС, в частности, говорится:
«Дорогие соотечественники, господа офицеры и, конечно же, наши любимые военнослужащие!
Поздравляю всех нас с 33-й годовщиной Армии Республики Армения.
С созданием Вооруженных Сил РА наша армия столкнулась с различными вызовами и ныне проходит путь становления и реформирования. Правда, это не так легко, но наша власть сделала и делает все возможное, чтобы Армения имела современную, сильную и боеспособную армию, которая станет гарантом и защитником независимости, безопасности и суверенитета нашего государства.
Особую благодарность выражаю всем военнослужащим, которые сейчас стоят на наших границах, благодаря которым мы имеем возможность мирно жить и творить в нашей стране. Желаю им доброй службы под мирным небом.
Преклоняюсь перед памятью всех храбрецов нашей армии, обретших бессмертие, благодаря которым крепка Республика Армения.