Հնդկաստանի վարչապետն ու ԱՄՆ նախագահը հեռախոսազրույց են ունեցել
Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հեռախոսազրույց են ունեցել։ Ինչպես հաղորդում է  «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՏԱՍՍ»-ը այս մասին հայտնում է հնդկական NDTV հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները։
Հնդկաստանի կառավարության ղեկավարի և Թրամփի զրույցի մանրամասները չեն հաղորդվում։ Մոդիի գրասենյակից դեռ պաշտոնական տեղեկություն չկա։
Հնդկաստանի կառավարությունը Թրամփի երդմնակալության արարողությանը ներկայացրել է արտաքին գործերի նախարար Սուբրահմանյամ Ջայշանքարը։ Արարողությունից հետո նա Վաշինգտոնում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հետ։ Ինչպես հանդիպումից հետո ասել է Ջայշանքարը, Նյու Դելին ակնկալում է սերտորեն աշխատել Վաշինգտոնի հետ երկու երկրների միջև ռազմավարական կապերը զարգացնելու համար:

Премьер-министр Индии провел телефонный разговор с президентом США
Премьер-министр Индии Нарендра Моди провел телефонный разговор с президентом США Дональдом Трампом. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом со ссылкой на источники сообщил индийский телеканал NDTV.
Подробности разговора главы индийского правительства с Трампом не указываются. Официальной информации из канцелярии Моди пока не поступало.
Правительство Индии на инаугурации Трампа было представлено министром иностранных дел Субраманьямом Джайшанкаром. После церемонии он встретился в Вашингтоне с госсекретарем США Марко Рубио. Как заявил Джайшанкар по итогам этой встречи, Нью-Дели рассчитывает на тесное сотрудничество с Вашингтоном для развития стратегических связей двух стран.