Հուսով եմ՝ բոլորը հասկանում են, որ հարձակվելով Հայաստանի վրա, հարձակվում են ժողովրդավարական արժեքների վրա. Ալեն Սիմոնյան
Հուսով եմ՝ բոլորը հասկանում են, որ հարձակվելով Հայաստանի վրա, հարձակվում են  ժողովրդավարական արժեքների վրա. Ալեն Սիմոնյան
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը կարծում է, որ հարձակվել Հայաստանի վրա, նշանակում է հարձակվել ժողովրդավարական պետության վրա, հարձակվել ժողովրդավարական արժեքների վրա:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱԺ նախագահն այս մասին ասաց Երևանում ընթացող «Միասին հանուն խաղաղության և ժողովրդավարության» խորագրով պանելային քննարկման ընթացքում:
«Ժողովրդավարությանը պետք է նայել անվտանգային տեսակետից, որովհետև Հայաստանի համար անվտանգությունն այսօր մեծագույն մարտահրավեր է: Հետևաբար, պետք է ասել, որ ժողովրդավարությունն անվտանգությունը բերում է Հայաստանի սահմաններ: Հետևաբար, սկզբում մենք սպասում էինք, թե ինչ արձագանք կտային անվտանգային համակարգերը, բայց չլսեցինք ոչինչ, որ կկարողանար հողի վրա ինչ-որ բան փոխել: Փոխարենը տեսանք ուղիղ, հասցեագրված հայտարարություններ ժողովրդավար պետություններից: Վստահ եմ, որ հողի վրա դա շատ բան է փոխում»,-ասաց ԱԺ նախագահը:
Սիմոնյանը կարծում է, որ ժողովրդավար պետություն լինելը Հայաստանի համար մեծագույն անվտանգային համակարգ է հանդիսանում:
«Ես հուսով եմ, որ այսօր բոլորը հասկանում են, որ, եթե հարձակվում եք Հայաստանի վրա, հարձակվում եք ժողովրդավար պետության վրա, եթե հարձակվում եք Հայաստանի վրա, հարձակվում եք ժողովրդավարական արժեքների վրա»,-ասաց Սիմոնյանը՝ շնորհակալություն հայտնելով գործընկերներին, որ կիսում են իրենց փորձը:
Նա շեշտեց՝ Հայաստանը կհամագործակցի գործընկերների հետ, որ օր օրի ավելի ժողովրդավար լինի: «Այս այցը, այս համաժողովը անվտանգության նոր մակարդակ է բերում մեր երկրի համար»,-նշեց նա:

Надеюсь, все понимают, что нападение на Армению означает нападение на демократические ценности - Ален Симонян
Председатель Национального собрания Армении Ален Симонян считает, что нападение на Армению означает нападение на демократическое государство, нападение на демократические ценности.
Как сообщает Арменпресс, об этом спикер НС сказал в ходе панельной дискуссии «Вместе за мир и демократию» в Ереване.
«На демократию следует смотреть с точки зрения безопасности, потому что безопасность сегодня является самым большим вызовом для Армении. Поэтому следует сказать, что демократия приносит безопасность на границы Армении. Следовательно, вначале мы ждали реакции систем безопасности, но не услышали ничего, что смогло бы что-то изменить на земле. Вместо этого мы увидели прямые, адресные заявления демократических государств. Я уверен, что это многое меняет на местах», - сказал спикер НС РА.
Симонян считает, что быть демократическим государством – это величайшая система безопасности для Армении.
«Я надеюсь, что сегодня все понимают, что если вы нападаете на Армению, вы нападаете на демократическое государство, если вы нападаете на Армению, вы нападаете на демократические ценности», - сказал Симонян, поблагодарив своих коллег за то, что они поделились опытом.
Он подчеркнул, что Армения будет сотрудничать со своими партнерами, чтобы с каждым днем ​​становиться все более демократичной. «Этот визит, эта конференция принесет нашей стране новый уровень безопасности», - отметил он.