ՀՀ ՏԿԵ նախարարն ընդունել է Գերմանիայի դեսպանի գլխավորած պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Կլաուդիա Բուշի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՏԿԵ նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Դավիթ Խուդաթյանը ողջունել է հյուրերին և ընդգծել գերմանական կողմի հետ ունեցած համագործակցության կարևորությունը։
Խուդաթյանն առանձնացրել է Հայաստանում համատեղ իրականացվող մի շարք հաջող ծրագրեր, որոնց թվում է համայնքներում Քաղաքացիների սպասարկման գրասենյակների հիմնումը, որտեղ քաղաքացիները «մեկ պատուհան» սկզբունքով կարողանում են օգտվել մի շարք ծառայություններից։
Նախարարը կարևորել է նաև միջտարածաշրջանային համագործակցությունը, ընդգծել, որ Հայաստանի և Գերմանիայի միջև միջտարածաշրջանային համագործակցությունը բավական ընդգրկուն է։
Ակտիվ ընթացքի մեջ է Հայաստանի և Գերմանիայի մի շարք մարզերի ու քաղաքների միջև համագործակցությունը։ Հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել նաև էներգետիկ և ջրային ոլորտներում համագործակցության վերաբերյալ հարցերին, աշխատանքային այլ հարցերի ևս։

Министр территориального управления и инфраструктур Армении принял посла Германии
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян принял делегацию во главе с послом Федеративной Республики Германия в Республике Армения Клаудией Буш.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, Давид Худатян приветствовал гостей и подчеркнул важность сотрудничества с немецкой стороной. Министр выделил ряд реализуемых в Армении успешных совместных проектов, включая создание Офисов обслуживания граждан в общинах, где граждане могут получить доступ к ряду услуг по принципу «одного окна».
Министр также подчеркнул важность межрегионального сотрудничества, подчеркнув, что межрегиональное сотрудничество между Арменией и Германией носит достаточно всеобъемлющий характер. Активно развивается сотрудничество между рядом регионов и городов Армении и Германии.
В ходе встречи были затронуты вопросы сотрудничества в энергетической и водной сферах, а также другие рабочие вопросы.