Մանկական երկաթուղին վերադարձվում է Երևանի քաղաքապետարանին․ Ավինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը անդրադարձավ Երևանի մանկական երկաթուղու  շուրջ բարձրացած հարցերին՝ նշելով, որ տարածքը վերադառնում է Երևանի քաղաքապետարանին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Երևանի ավագանու նիստի ընթացքում նա շեշտեց, որ քաղաքապետարանը մերժել է այդ տարածքում հյուրանոցային համալիր կառուցելու ներդրումային ծրագիրը՝ պահպանելով տարածքի հատուկ կարգավիճակը։
Տիգրան Ավինյանը հերքեց սոցիալական ցանցերում տարածված այն պնդումները, թե իբր Մանկական երկաթուղին ոչնչացվում է։
«Իրականում սեփականատերը ինչ-որ գույք է ջարդում, ինչը մեզ համար անհասկանալի է։ Մենք ուսումնասիրում ենք, թե այդ գույքը նրա՞ն է պատկանում, թե՞ ոչ, բայց ուզում եմ հստակ ասել՝ Մանկական երկաթուղին ոչ թե ոչնչացվում է, այլ վերադարձվում է Երևանի քաղաքապետարանին»,- նշեց Ավինյանը։

Детская железная дорога возвращается мэрии Еревана: Авинян
Мэр Еревана Тигран Авинян коснулся вопросов вокруг Ереванской детской железной дороги, отметив, что территория возвращается в собственность мэрии Еревана. Как сообщает Арменпресс, на заседании Совета старейшин Еревана Авинян отметил, что мэрия отвергла инвестиционный план строительства на этом участке гостиничного комплекса, сохранив особый статус территории.
Тигран Авинян опроверг распространенные в социальных сетях утверждения о том, что Детская железная дорога разрушается.
“На самом деле собственник уничтожает какое-то имущество, что для нас непонятно. Мы изучаем, принадлежит ли это имущество ему, но хочу четко зафиксировать, что Детская железная дорога не уничтожается, а возвращается мэрии Еревана”, - сказал Авинян.