ԶՊՄԿ-ն օրեր առաջ 33 միլիարդ 249 միլիոն դրամ է վճարել պետական բյուջե՝ որպես Հայաստանի կառավարության շահաբաժին․ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը օրեր առաջ 33 միլիարդ 249 միլիոն դրամ է վճարել պետական բյուջե՝ որպես Հայաստանի կառավարության շահաբաժին։
«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը օրեր առաջ 33 միլիարդ 249 միլիոն դրամ է վճարել պետական բյուջե, որպես Կառավարության, ասել է թե՝ ժողովրդի շահաբաժին։
Ուշադրություն դարձրեք, սա՝ գումարած վճարված հարկերին, որպես բաժին շահույթից, որովհետեւ 2021 թվականից Կառավարությունը բաժնետեր է ԶՊՄԿ-ում, ինչպես խոստացել էի»,- գրել է վարչապետը։
2021 թվականի հոկտեմբերին ՀՀ կառավարությունը որոշում էր ընդունել որպես նվիրատվություն ընդունել Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի բաժնետոմսերի 25 տոկոսը։

Zangezur Copper Molybdenum Combine paid over 33,2 billion drams in government dividend in addition to taxes
YEREVAN, DECEMBER 19, ARMENPRESS. The Zangezur Copper Molybdenum Combine recently paid 33 billion 249 million drams to the state budget in government dividend, Prime Minister Nikol Pashinyan said Thursday.
“The Zangezur Copper Molybdenum Combine, few days ago, paid 33 billion 249 million drams to the state budget in government dividend, so to say the people’s dividend. Pay attention, this is in addition to the paid taxes as the share from the income, because the government has been a shareholder in the Zangezur Copper Molybdenum Combine since 2021, as I had promised,” he said.