Ղրղզստանի նախագահը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններում տարած հաղթանակի առիթով
Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սադիր Ժապարովը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանի Հանրապետությունում կայացած խորհրդարանական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ուղերձում նշված է.
Ղրղզստանի Հանրապետության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից անկեղծորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Ձեր գլխավորած կուսակցությանը Հայաստանի Հանրապետությունում կայացած խորհրդարանական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ։
Այս հաղթանակը հաստատում է, որ Հայաստանի Հանրապետության ժողովուրդը սատարում է երկրի հետագա կայուն զարգացումը, բարեփոխումների շարունակականությունը և պետական ինստիտուտների ամրապնդումը։
Ղրղզստանի Հանրապետությունը բարձր է գնահատում Հայաստանի Հանրապետության հետ ձևավորված միջպետական հարաբերություններն ու համագործակցությունը, որոնք հիմնված են փոխադարձ հարգանքի սկզբունքի վրա, ինչպես նաև պատրաստակամություն է հայտնում հետագայում ևս ամրապնդելու ղրղզա-հայկական համագործակցությունը քաղաքական, առևտրատնտեսական և մշակութահումանիտար ոլորտներում։
Հարգելի՛ Նիկոլ Վովայի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր պետական գործունեության մեջ, իսկ Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

President of the Kyrgyz Republic Sadyr Japarov has sent a congratulatory message to Prime Minister Nikol Pashinyan on the victory of his party in Armenia’s parliamentary elections.
According to the Armenian Prime Minister’s Office, the message reads:
“On behalf of the people of the Kyrgyz Republic and personally on my own behalf, I sincerely congratulate you and the party you lead on your victory in the parliamentary elections held in the Republic of Armenia.
This victory confirms that the people of the Republic of Armenia support the country’s continued stable development, the continuity of reforms, and the strengthening of state institutions.
The Kyrgyz Republic highly values the interstate relations and cooperation established with the Republic of Armenia, which are based on the principle of mutual respect, and expresses its readiness to further strengthen Kyrgyz-Armenian cooperation in the political, trade-economic, cultural and humanitarian spheres.
I wish you good health and continued success in your public service, and peace and prosperity to the people of the Republic of Armenia.”