Երևանում մոտ երկու տասնյակ մանկապարտեզներ են վերանորոգվում ու հիմնանորոգվում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանում մոտ երկու տասնյակ մանկապարտեզներ գտնվում են վերանորոգման և հիմնանորոգման փուլում։
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնեց Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ մայրաքաղաքի վերանորոգված թիվ 161 մանկապարտեզ կատարած շրջայցի ժամանակ։
«Շատ շուտով, ամենայն հավանականությամբ 2025 թվականի սկզբին, կրկին բավականին մեծ թվով հիմնանորոգված մանկապարտեզներ ենք բացելու։
Մենք նաև ունենք 33 մանկապարտեզների հիմնանորոգման ծրագիր, որոնց շինարարությունն արդեն փուլ առ փուլ սկսելու ենք։ Բացի այդ՝ ունենք ծրագրի երրորդ վերջնական փուլը, որով կհիմնանորոգվեն 35 մանկապարտեզներ»,-նշեց Ավինյանը՝ հավելելով, որ դրանով լուծում կստանա Երևանում հիմնանորոգման կարիք ունեցող մանկապարտեզների խնդիրը։

В Ереване ремонтируется около двух десятков детских садов
Как передает корр. Арменпресс, об этом сказал мэр Еревана Тигран Авинян в ходе визита в отремонтированный ереванский детский сад №161.
“Очень скоро, скорее всего, в начале 2025 года, мы снова откроем большое количество отремонтированных детских садов.
Также у нас есть программа капитального ремонта 33 детских садов, строительство которых мы начнем поэтапно. Кроме того, у нас есть третий завершающий этап проекта, в рамках которого будут отремонтированы 35 детских садов”, - отметил Авинян, добавив, что это решит проблему нуждающихся в капитальном ремонте детских садов в Ереване.