Հայտնի է Շառլ Ազնավուրի արձանի բացման օրը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի ազգային հերոս, աշխարհահռչակ երգիչ և մեծանուն արվեստագետ Շառլ Ազնավուրի արձանի պատրաստման աշխատանքների պայմանագիրը կնքվել է, իսկ արձանի բացումը նախատեսվում է իրականացնել 2025 թվականի մայիսի 22-ին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ այս մասին հայտարարեց Երևանի քաղաքապետարանի մշակույթի և տուրիզմի վարչության պետ Գոշ Սարգսյանը։
«Արձանի պատրաստման և տեղադրման աշխատանքները կշարունակվեն 2025 թվականին։ Մայիսի 22-ին՝ որպես մեծ արվեստագետի 100-ամյակին նվիրված միջոցառումների ավարտ, նախատեսվում է իրականացնել արձանի հանդիսավոր բացման արարողությունը»,- ասաց Սարգսյանը։

Yerevan to unveil Charles Aznavour statue in 2025
YEREVAN, DECEMBER 16, ARMENPRESS. The city of Yerevan will inaugurate a statue of Charles Aznavour in May 2025, a city official has said.
Gosh Sargsyan, Yerevan City Hall Department of Culture and Tourism Director, said at a meeting on Monday that the contract on creating the statue of the legendary French-Armenian singer and recipient of the Hero of Armenia title has been signed.
“The preparations and installation of the statue will continue in 2025. We plan the opening ceremony to take place on May 22, as the final event of the series of events celebrating the artist’s 100th anniversary of birth,” he said.