ԱՄՆ բարձրաստիճան դիվանագետները Բաքվում քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ Ջոշուա Հաքը և Կովկասյան բանակցությունների ավագ խորհրդական Լուիս Բոնոն դեկտեմբերի 6-ին այցելել են Բաքու՝ Ադրբեջանի պաշտոնյաների հետ բարձր մակարդակի հանդիպումներ անցկացնելու նպատակով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱՄՆ դեսպանատան «X» միկրոբլոգում հրապարակված հաղորդագրության համաձայն՝ Ջոշուա Հեքն ու Լուիս Բոնոն Ադրբեջանի պաշտոնյաների հետ քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի հաջորդ քայլերը՝ ուղղված կայուն և արժանապատիվ խաղաղության հաստատմանը։ Քննարկվել են նաև երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման և կլիմայական հարցերի շուրջ համագործակցության հնարավորությունները՝ COP29-ի հաջողություններից հետո։

YEREVAN, DECEMBER 6, ARMENPRESS. On December 6, Deputy Assistant Secretary of State Joshua Huck and the U.S. State Department's senior advisor for Caucasus negotiations Louis Bono visited Baku for high-level meetings with Azerbaijani officials.
According to a post published on the U.S. Embassy's X microblog, they discussed with Azerbaijani officials the next steps in the Armenia-Azerbaijan peace process, aimed at establishing a sustainable and dignified peace. The meeting also touched upon opportunities to strengthen bilateral relations and cooperate on climate issues following the success of COP29.