ԱՄՆ բարձրաստիճան դիվանագետները Բաքվում քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ Ջոշուա Հաքը և Կովկասյան բանակցությունների ավագ խորհրդական Լուիս Բոնոն դեկտեմբերի 6-ին այցելել են Բաքու՝ Ադրբեջանի պաշտոնյաների հետ բարձր մակարդակի հանդիպումներ անցկացնելու նպատակով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱՄՆ դեսպանատան «X» միկրոբլոգում հրապարակված հաղորդագրության համաձայն՝ Ջոշուա Հեքն ու Լուիս Բոնոն Ադրբեջանի պաշտոնյաների հետ քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի հաջորդ քայլերը՝ ուղղված կայուն և արժանապատիվ խաղաղության հաստատմանը։ Քննարկվել են նաև երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման և կլիմայական հարցերի շուրջ համագործակցության հնարավորությունները՝ COP29-ի հաջողություններից հետո։

Высокопоставленные дипломаты США обсудили в Баку армяно-азербайджанский мирный процесс
Заместитель помощника госсекретаря США Джошуа Хак и главный советник по переговорам по Кавказу Луи Боно 6 декабря прибыли в Баку для проведения встреч на высоком уровне. Как сообщает Арменпресс, об этом говорится в микроблоге посольства США в социальной сети Х.
“В ходе переговоров с официальными лицами Азербайджана заместитель помощника госсекретаря Хак и главный советник Боно обсудили очередные шаги для достижения прочного и достойного мира между Азербайджаном и Арменией, укрепление двусторонних связей, а также сотрудничество по климатическим вопросам после успешной CОР29”,-говорится в сообщении.