ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ. Լարսը փակ է
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքում փակ է Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, Սպիտակի ոլորանները փակ են բեռնատար ավտոմեքենաների համար:
«Վարդենյաց լեռնանցքը բաց է բեռնատարների համար՝ անվաշղթաների կիրառման դեպքում։
Արթիկի տարածաշրջանի ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Աշոցքի տարածաշրջանի ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են բեռնատարների համար։
Վարդենյաց լեռնանցքում, Արագածի տարածաշրջանում, Շիրակի մարզում (բացառությամբ Ախուրյանի տարածաշրջանի), Սարավան-«Զանգեր» հատվածում, Վանաձոր, Ապարան, Թալին, Ջերմուկ,  Քաջարան  քաղաքներում, Ջաջուռի ոլորաններում տեղում է ձյուն։
Արթիկի, Ապարանի և Արագածի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Արագածի տարածաշրջանում, Սյունիքի մարզի բարձրադիր գոտիներում և «Մեղրու սար» կոչվող հատվածում մառախուղ է»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ եղանակային պայմանների վատթարացմամբ պայմանավորված՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

Several roads in Armenia impassable for traffic, Stepantsminda-Lars highway closed
YEREVAN, NOVEMBER 27, ARMENPRESS. Several roads in Armenia are closed. The road linking the Amberd high-mountain meteorological station to Lake Kari in Aragatsotn Province is closed.
According to the Rescue Service of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia, the curves of Spitak are closed to trucks.
The Vardenyats Pass is open to trucks, provided they use tire chains.The roads in the Artik region are difficult to pass for all types of vehicles. The roads in the Ashotsk region are difficult to pass for trucks.
Snowfall has been observed in the Vardenyats Pass, the Aragats region, the Shirak region (except for Akhuryan), in the Saravan-Zanger section, and in the cities of Vanadzor, Aparan, Talin, Jermuk and Kajaran, as well as in the curves of Jajur.
Black ice is observed on some sections of the highways in the Artik, Aparan, and Aragats regions.
Foggy conditions are observed in the Aragats region, in the highlands of Syunik Province, and in the area called "Meghri Mountain."
The Rescue Service has cautioned drivers to travel using exclusively winter tires.
The Stepantsminda-Lars highway is closed to all types of vehicles, according to information from the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Crisis Management Center of the Russian Ministry of Internal Affairs in North Ossetia.