ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը հանդիպում է ունեցել Վասիլիս Մարագոսի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսի հետ:
«Արմենպրես»-ը վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից տեղեկանում է, որ Արայիկ Հարությունյանը գոհունակությամբ նշել է՝ Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններն ունեն ինտենսիվ բնույթ: Այդ առումով նա ընդգծել է ԵՄ հետևողական աջակցությունը Հայաստանում ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների իրականացման գործում:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը կարևորել է ԵՄ-ի հետ վիզաների ազատականացման շուրջ երկխոսության մեկնարկը, տարբեր ոլորտներում կարողությունների զարգացմանը միտված համատեղ ծրագրերը, ԵՄ աջակցությունը ռազմավարական հաղորդակցության նոր ճարտարապետության ձևավորման գործում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԵՄ տնտեսական փոխգործակցության, ինչպես նաև ընթացիկ ծրագրերի շուրջ:

Chief of Staff of PM Pashinyan meets EU Ambassador Vassilis Maragos
YEREVAN, NOVEMBER 27, ARMENPRESS. The Chief of Staff of the Prime Minister of the Republic of Armenia Arayik Harutyunyan held a meeting with the head of the EU delegation to Armenia, Ambassador Vassilis Maragos.
According to a readout issued by the Prime Minister’s Staff, Harutyunyan expressed satisfaction with the intensive nature of EU relations. He highlighted the EU’s consistent support for shaping a new strategic communication framework.
The Chief of Staff emphasized the launch of a dialogue with the EU on visa liberalization, joint programs aimed at capacity development in various fields, and EU support in the process of shaping a new architecture of strategic communication.