Երևանի ավտոբուսներում վճարային նոր համակարգին անցնելուց հետո հավաքագրումներն աճել են գրեթե 5 միլիոն դրամով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ի կողմից նոյեմբերի 2-ին հավաքագրվել է 23 միլիոն 192 հազար 300 ՀՀ դրամ, որից 5 մլն 83 հազար 700-ը վալիդատորների միջոցով (բջջային հավելված QR, թղթային QR):
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի էջում հայտնել է Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը՝ մանրամասնելով, որ նախորդ շաբաթ օրը՝ հոկտեմբերի 26-ին, մինչև նոր վճարման պայմաններին անցնելը, հավաքագրումները կազմել են 18 մլն 250 հազար ՀՀ դրամ։
Կոստանյանը հիշեցրել է, որ մինչև ամբողջական տոմսային համակարգին անցումը, առաջիկայում հնարավոր է լինելու վճարում իրականացնել նաև բանկային քարտերի միջոցով։

После перехода на новую систему оплаты в ереванских автобусах сборы выросли почти на 5 млн драмов
За 2 ноября ЗАО «Ереван Бас» собрало 23.192.300 драмов, из которых 5.083.700драмов было собрано через валидаторы (мобильное приложение QR, бумажный QR).
Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook сообщил пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян, уточнив, что в предыдущую субботу, 26 октября, до перехода на новые условия выплат, сборы составили 18 миллионов 250 тысяч драмов.
Костанян напомнил, что до перехода на полную билетную систему в ближайшее время можно будет осуществлять оплату банковскими картами.