Նոյեմբերի 1-ին «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ի կողմից հավաքագրվել է 31 678 200 ՀՀ դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Նոյեմբերի 1-ին «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ի կողմից հավաքագրվել է 31 678 200 ՀՀ դրամ, որից 5 215 300-ը վալիդատորների միջոցով (բջջային հավելված QR, թղթային QR):  Իսկ դրա նախորդ օրը՝ հոկտեմբերի 31-ի հավաքագրումները կազմել են 30 694 500 ՀՀ դրամ, որից 1 970 900-ը վալիդատորների միջոցով։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է Երևանի քաղաքապետի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը։
Նա հիշեցրել է, որ նոյեմբերի 1-ից հասարակական տրանսպորտից օգտվելիս որոշակի փոփոխություններ են կատարվել։ Մասնավորապես Man, ZhongTong և GazelCity տրանսպորտից օգտվելիս առաջարկվել էր վճարման 3 տարբերակ։
«Մինչև ամբողջական տոմսային համակարգին անցումը, առաջիկայում հնարավոր է լինելու վճարում իրականացնել նաև բանկային քարտերի միջոցով»,-գրել է Կոստանյանը։

1 ноября ЗАО «Ереван Бас» собрало 31 678 200 драмов
За 1 ноября ЗАО «Ереван Бас» собрало 31 678 200 драмов, из которых 5 215 300 драмов было собрано через валидаторы (мобильное приложение QR, бумажный QR).
Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook сообщил пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян.
Он напомнил, что с 1 ноября в пользование общественным транспортом были внесены определённые изменения. В частности, при использовании транспорта Man, ZhongTong и GazelCity предлагалось 3 варианта оплаты.
«Вплоть до перехода на полную билетную систему в ближайшее время можно будет расплачиваться банковскими картами», — написал Костанян.