Հրշեջները մարել են Երևանի Տիչինայի փողոցի կիսակառույց շենքերից մեկում բռնկված հրդեհը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հոկտեմբերի 26-ին, ժամը 21:23-ին ահազանգ է ստացել, որ Երևան քաղաքի Տիչինայի փողոցում գտնվող կիսակառույց շենքերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների երկու մարտական հաշվարկ և ավտոսանդուղք։
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 21։55-ին, մարվել՝ 22։29-ին։ Այրվել են փայտե կառուցատարրեր (մոտ 60 քմ)։

Спасатели потушили пожар в одном из недостроенных зданий на улице Тычины в Ереване
26 октября в 21:23 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что в одном из недостроенных зданий на улице Тичина в Ереване произошел пожар.
Как сообщили Арменпресс в в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета пожарно-спасательного отряда Ереванского управления Спасательной службы МВД РА и пожарная автолестница.
Согласно источнику, пожар был локализован в 21:55 час и потушен в 22:29. Деревянные части (около 60 кв. метров) сгорели.