ԱՄՆ-ն կշարունակի աջակցել ՀՀ ԶՈՒ բարեփոխումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հոկտեմբերի 16-ին հանդիպել է ԱՄՆ ԶՈՒ շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ, գեներալ Չարլզ Բրաունի հետ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր։ Երկուստեք նշվել է, որ Հայաստան-ԱՄՆ համագործակցությունը պաշտպանության ոլորտում զարգանում է։
Ամերիկյան կողմը նշել է, որ կշարունակի իր աջակցությունը ՀՀ ԶՈՒ կերպափոխման և բարեփոխումների ընթացքին։
Քննարկվել և կարևորվել է համատեղ անցկացվող միջոցառումների շարունակականությունը, անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի։

США продолжат поддерживать реформы в Вооруженных силах Армении
16 октября в рамках рабочего визита в США первый заместитель министра обороны Республики Армения, начальник Генерального штаба Вооруженных сил генерал-лейтенант Эдвард Асрян встретился с председателем Объединенного комитета начальников штабов ВС США генералом Чарльзом Брауном. Как передает Арменпресс, сообщение об этом распространило Министерство обороны РА.
Были обсуждены вопросы, представляющие двусторонний интерес. Обе стороны отметили, что сотрудничество Армения-США в сфере обороны продолжает развиваться.
Генерал Браун отметил, что США продолжат оказывать поддержку трансформации и реформированию Вооружённых сил РА.
Обсуждалась и подчеркивалась важность продолжения проводимых совместных мероприятий, также был затронут ряд вопросов, касающихся региональной безопасности.