Հայաստան է ժամանել ՆԱՏՕ-ի միջազգային ռազմական շտաբի պետի գլխավորած պատվիրակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած ՆԱՏՕ-ի միջազգային ռազմական շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Յանուշ Ադամչակի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի ու ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպումների ընթացքում քննարկվել է հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես՝ անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ՆԱՏՕ համագործակցության ներկայիս ընթացքին, զարգացման հնարավորություններին։ Մատնանշվել են համագործակցության առավել նպատակահարմար ուղղությունները:
Հայկական կողմը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխումների ընթացքը: Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր, և կարծիքներ են փոխանակվել միջազգային ռազմաքաղաքական զարգացումների վերաբերյալ:

В Армению прибыла делегация во главе с начальником Международного военного штаба НАТО
В административном комплексе Министерства обороны РА приняли делегацию, возглавляемую начальником международного военного штаба НАТО, генерал-лейтенантом Янушем Адамчаком, прибывшую в Армению с рабочим визитом. Состоялись встречи делегации с первым заместителем министра обороны РА, начальником Генерального штаба ВС, генерал-лейтенантом Эдвардом Асряном и начальником Управления оборонной политики и международного сотрудничества МО РА Левоном Айвазяном.
Как сообщает Арменпресс, в ходе встреч был обсужден широкий круг вопросов, касающихся сотрудничества РА-НАТО и возможности его развития. Были отмечены наиболее целесообразные направления сотрудничества.
Армянская сторона представила ход реформ в ВС РА, вопросы региональной безопасности. Состоялся обмен мнениями о международных военно-политических событиях.