Ալեն Սիմոնյանի այցը Կանադա հետաձգվել է. հայտնի է պատճառը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակության՝ Կանադա կատարվելիք այցը հետաձգվել է՝ պայմանավորված այդ երկրում ստեղծված ներքաղաքական լարվածությամբ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է ԱԺ նախագահի մամուլի քարտուղար Մովսես Հարությունյանը:
«Կանադական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Կանադայի խորհրդարանի համայնքների պալատի նախագահ Գրեգ Ֆերգյուսի և ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի միջև, որի ժամանակ Գրեգ Ֆերգուսը խնդրել է այցի ժամկետները հետաձգել՝ մինչև երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակի հանգուցալուծումը, ինչին էլ ի պատասխան Ալեն Սիմոնյանը տվել է իր համաձայնությունը՝ հաշվի առնելով ներկայացված իրավիճակը»,-հայտնել է Հարությունյանը:
Նա հավելել է՝ այցի հետաձգման հետ կապված մնացած շրջանառվող վարկածները սուտ են ու իրականության հետ որևէ աղերս չունեն։

YEREVAN, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS. Armenian Speaker of Parliament Alen Simonyan’s planned visit to Canada has been delayed due to the domestic tensions there, his spokesperson confirmed Monday.
Simonyan’s spokesperson Movses Harutyunyan said Speaker of the House of Commons of Canada Greg Fergus phoned the Armenian Speaker of Parliament and asked him to postpone his visit “until the resolution of the domestic political situation” in Canada. Simonyan agreed given the presented situation.
All other hypotheses regarding the delay are “lies and have nothing to do with reality,” Harutyunyan added.