Արմավիրի մարզում ինքնաձիգով ոստիկանի սպանած անձը ձերբակալվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արմավիրի մարզի Նալբանդյան համայնքում սեպտեմբերի 7-ին ինքնաձիգով մեկ ոստիկանի սպանած ու ևս մեկին վիրավորած անձը ձերբակալվել է։
«Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից։
«Սեպտեմբերի 7-ին ՆԳՆ ոստիկանության Արմավիրի բաժնում տեղեկություններ են ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Նալբանդյան համայնքի 41-ամյա բնակիչ Մանուկ Մարգարյանն իր մոտ պահում է հրազեն։
Ստացված տեղեկություններն իրացնելիս, նույն օրը՝ ժամը 19։30-ի սահմաններում, ՆԳՆ ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ծառայողները Նալբանդյան համայնքում հայտնաբերել են Մանուկ Մարգարյանին «ՎԱԶ 2107» մեքենայի մեջ։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ նկատելով իրավապահներին՝ 41-ամյա տղամարդը մեքենայի միջից իր մոտ եղած ինքնաձիգով կրակոցներ է արձակել ոստիկանների ուղղությամբ, այնուհետև իջել և շարունակել է արձակել կրակոցներ, ինչից հետո դիմել է փախուստի։
Կրակոցների հետևանքով մահացել է ՆԳՆ ոստիկանության Արմավիրի բաժնի օպերլիազոր, ոստիկանության կապիտան Հայրապետ Ստեփանյանը, իսկ նույն բաժնի համայնքային ոստիկան, ոստիկանության լեյտենանտ Արթուր Այվազյանը ստացել է մարմնական վնասվածքներ և տեղափոխվել Արմավիրի բժշկական կենտրոն։
Դեպքի վայր են ժամանել ՀՀ ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանը, Ոստիկանության պետ-ՆԳ նախարարի տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Արամ Հովհաննիսյանը, ՆԳ նախարարության, ոստիկանության ղեկավար կազմը, ոստիկանության, Դատախազության և Քննչական կոմիտեի օպերատիվ խմբեր։
Ձեռնարկվել են միջոցառումներ հանցագործությունը կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Տեղի ունեցածից ժամեր անց՝ սեպտեմբերի 8-ին, ժամը 2:40-ի սահմաններում, ՆԳՆ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների ծառայողների անհետաձգելի միջոցառումների արդյունքում սպանության և սպանության փորձ կատարելու, ինչպես նաև ապօրինի զենք կրելու և պահելու մեջ կասկածվող 41-ամյա Մանուկ Մարգարյանը հայտնաբերվել է Արմավիրի մարզի Նալբանդյան համայնքում, ձերբակալվել և ներկայացվել Քննչական կոմիտե:
Հանցագործության գործիք ինքնաձիգը հայտնաբերվել է:
Դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Կատարվում է նախաքննություն»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

В Армавирской области арестован человек, убивший из автомата полицейского
Арестован человек, убивший одного полицейского и ранивший другого из автомата 7 сентября в общине Налбандян Армавирской области.
Об этом Арменпресс сообщили из Полиции Министерства внутренних дел Республики Армения.
"7 сентября в Армавирский отдел полиции МВД поступила информация о том, что 41-летний житель общины Налбандян Армавирской области Манук Маргарян хранит у себя огнестрельное оружие.
Получив информацию, в тот же день около 19:30 сотрудники Армавирского отдела полиции МВД обнаружили Манука Маргаряна в автомобиле "ВАЗ 2107" в общине Налбандян.
По предварительным данным, заметив сотрудников правоохранительных органов, 41-летний мужчина из машины выстрелил в полицейских из автомата, затем выбрался и продолжил стрельбу, после чего сбежал.
В результате стрельбы погиб оперуполномоченный Армавирского управления МВД капитан полиции Айрапет Степанян, а участковый сотрудник того же отдела лейтенант полиции Артур Айвазян получил телесные повреждения и был доставлен в Армавирский медицинский центр.
На место прибыли министр внутренних дел РА Ваге Казарян, начальник полиции - заместитель министра внутренних дел, генерал-майор полиции Арам Ованнесян, руководящий состав полиции, МВД, Прокуратуры и Следственного комитета.
Приняты были меры по установлению лица, совершившего преступление.
Спустя несколько часов после инцидента, 8 сентября, около 2:40 ночи, в Армавирской области 41-летний Манук Маргарян, подозреваемый в убийстве и покушении на убийство, а также в ношении и хранении незаконного оружия, был обнаружен в общине Налбандян, арестован и доставлен в Следственный комитет.
Автомат был обнаружен.
По данному инциденту возбуждено уголовное дело. Проводится предварительное расследование", - говорится в сообщении.