Վրաստանի և Ռուսաստանի ցամաքային սահմանի միակ՝ Վերին Լարսի անցակետի աշխատանքը մի քանի ժամով կդադարեցվի
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի և Ռուսաստանի ցամաքային սահմանի միակ անցակետի աշխատանքը տեխնիկական աշխատանքների պատճառով մի քանի ժամով կդադարեցվի։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին գրում է Newsgeorgia-ն։
Վրաստանի եկամուտների ծառայության տվյալներով՝ օգոստոսի 6-ին ժամը 05:00-ից մինչև 10:00-ն սահմանափակումներ են մտցվելու Կազբեգիի (Վերին Լարս) անցակետի նկատմամբ:
Նախատեսվում է թարմացնել ավտոմատացված պահեստային էլեկտրաբաշխիչ ցանցը։ Այդ կապակցությամբ մաքսային հսկողությունը կկասեցվի, ապրանքների ներմուծումն ու արտահանումը, ուղևորների շարժը՝ երկու ուղղություններով։
«Աշխատանքների ավարտից հետո Կազբեգիի մաքսակետը կվերսկսի իր աշխատանքը 24/7 սովորական ռեժիմով և ամբողջ հզորությամբ», - հայտնել են վարչությունից։
ՌԴ ԱԻՆ-ի Հյուսիսային Օսիայի վարչությունն իր հերթին հայտարարել է, որ օգոստոսի 6-ի ժամը 01:00-ից սահմանը փակ է լինելու։

Работа единственного КПП «Верхний Ларс» на сухопутной границе между Грузией и Россией будет приостановлена на несколько часов
Работа единственного пункта пропуска на сухопутной границе между Грузией и Россией будет приостановлена на несколько часов из-за технических работ.
Как передает Арменпресс, об этом пишет Newsgeorgia.
По данным Службы доходов Грузии, 6 августа с 05:00 до 10:00 часов будут введены ограничения на контрольно-пропускном пункте "Казбеги" (Верхний Ларс).
Планируется обновить автоматизированную резервную электрораспределительную сеть. В связи с этим будет приостановлен таможенный контроль, ввоз и вывоз товаров, движение пассажиров —в обоих направлениях.
"После завершения работ Казбегская таможня возобновит свою работу в круглосуточном режиме и на полную мощность", - сказали в ведомстве.
Североосетинское управление МВД и связи РФ сообщило, что граница будет закрыта с 01:00 часов 6 августа.