Վրաստանի և Ռուսաստանի ցամաքային սահմանի միակ՝ Վերին Լարսի անցակետի աշխատանքը մի քանի ժամով կդադարեցվի
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի և Ռուսաստանի ցամաքային սահմանի միակ անցակետի աշխատանքը տեխնիկական աշխատանքների պատճառով մի քանի ժամով կդադարեցվի։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին գրում է Newsgeorgia-ն։
Վրաստանի եկամուտների ծառայության տվյալներով՝ օգոստոսի 6-ին ժամը 05:00-ից մինչև 10:00-ն սահմանափակումներ են մտցվելու Կազբեգիի (Վերին Լարս) անցակետի նկատմամբ:
Նախատեսվում է թարմացնել ավտոմատացված պահեստային էլեկտրաբաշխիչ ցանցը։ Այդ կապակցությամբ մաքսային հսկողությունը կկասեցվի, ապրանքների ներմուծումն ու արտահանումը, ուղևորների շարժը՝ երկու ուղղություններով։
«Աշխատանքների ավարտից հետո Կազբեգիի մաքսակետը կվերսկսի իր աշխատանքը 24/7 սովորական ռեժիմով և ամբողջ հզորությամբ», - հայտնել են վարչությունից։
ՌԴ ԱԻՆ-ի Հյուսիսային Օսիայի վարչությունն իր հերթին հայտարարել է, որ օգոստոսի 6-ի ժամը 01:00-ից սահմանը փակ է լինելու։

Lars checkpoint will be completely closed for several hours
YEREVAN, AUGUST 5, ARMENPRESS. The only checkpoint on the land border between Georgia and Russia will be closed for several hours due to technical work, according to the statement from Newsgeorgia.
According to the Georgian Revenue Service, restrictions at the Kazbegi (Upper Lars) checkpoint will be introduced on August 6 from 05:00 to 10:00.
The automated backup distribution power grid is planned to be updated. In connection with this, customs control will be suspended; import and export of goods, passenger traffic in both directions.
"Upon completion of the work, the Kazbegi customs point will resume its normal operation, 24/7, at full capacity," the department said.
The Russian Emergencies Ministry's North Ossetia department, in turn, said that the border will be closed from 01:00 on August 6.